Powrót do koloru! Jak zamaskować jasny odrost na ciemnych włosach?

Jasny odrost na ciemnych włosach prezentuje się znacznie gorzej niż ciemny odrost na włosach rozjaśnionych o kilka tonów. Nic zatem dziwnego, że kobiety dokładają wszelkich starań, aby utrzymać swoje fryzury w nienagannym stanie. Z odsieczą przybywają kosmetyki do szybkiego retuszu niechcianych odrostów.

Pomadka korygująca odrosty na czarnych włosach

To nie żart! Na rynku drogeryjnym znajdziesz wiele produktów, o których istnieniu nie miałaś nawet pojęcia. Jednym z nich jest barwiący sztyft do odrostów Gray Hair Touch Up Stick od Golden Rose, który świetnie pokrywa siwe włosy i odrosty, idealnie dopasowując się do naturalnego odcienia włosów. Sztyft przypomina szminkę – jest bardzo mały i dyskretny. Możesz go używać w nagłych sytuacjach lub traktować jako pełnoprawny produkt do tymczasowej koloryzacji stosowany między koloryzacjami trwałymi. Kolor pozostaje na włosach do pierwszego mycia. Niestety, pomadka ma też kilka wad. Ciężko rozprowadza się na włosach i przy nierównomiernym rozłożeniu pozostawia na skórze tłustą maź; jest to szczególnie widoczne przy nakładaniu produktu na odrosty na czarnych włosach. Jeżeli nie miałaś wcześniej do czynienia z tego typu produktem, możesz być zniechęcona nietrafionym sposobem aplikacji.

Spray do retuszu odrostów – siwe odrosty na czarnych włosach pokryte w kilka sekund

Spray do błyskawicznego retuszu odrostów od L’Oreal Paris to innowacyjny produkt, który przypomina działaniem farbę do graffiti. Aby zaaplikować produkt, wystarczy spryskać włosy u nasady i równomiernie pokryć siwy odrost chmurą koloru. Magic Retouch, w przeciwieństwie do pomady korygującej od Golden Rose, bardzo łatwo się aplikuje i nie pozostawia tłustego filmu na włosach. Co ciekawe, pryskając włosy u nasady, nie zabarwisz skóry! Stosując ten unikalny produkt, uzyskasz bardzo naturalny efekt przy minimalnym nakładzie pracy. Spray należy mocno wstrząsnąć przed użyciem!
Spray Magic Retouch od L’Oreal Paris jest bardzo wygodny w użytkowaniu i może być stosowany wszędzie. To rozwiązanie problemów wielu kobiet, które chcą utrzymać estetyczny wygląd swojej fryzury, nie narażając jej na przykre konsekwencje zbyt częstych koloryzacji.

Powrót do koloru! Jak zamaskować jasny odrost na ciemnych włosach?

Odrosty na czarnych włosach – moc stylizacji fryzur

Jeżeli nie lubisz stosować preparatów koloryzujących, możesz wykorzystać potencjał ukryty w przemyślanej stylizacji włosów. Aby ukryć odrosty na czarnych włosach, wypróbuj fryzury zaczesane na jedną stronę lub luźne fale. Pamiętaj, aby w czasie wykonywania fal nie zbierać włosów u nasady – rozpoczynając na granicy koloru, odwrócisz uwagę od ciemnego odrostu. Dobrym sposobem na odwrócenie uwagi od niewygodnego koloru jest nadanie włosom objętości albo – wręcz przeciwnie – stworzenie tzw. mokrego looku. Przy sporym odroście sprawdzą się także wysokie kucyki, które ładnie odetną przejścia kolorystyczne.
Nie bój się eksperymentować z fryzurami! Pamiętaj, że nawet bardzo duży odrost nie wygląda tragicznie, jeżeli włosy są czyste, wypielęgnowane i błyszczące. Jeżeli dbasz o swoją fryzurę i dokładasz starań, aby była świeża i zwiewna niezależnie od okoliczności, żadne odrosty nie powinny być ci straszne.

Odrosty na czarnych włosach są mocno widoczne i mogą zawstydzać kobiety przywiązane do swojego wizerunku i wrażliwe na punkcie estetyki. Jeżeli należysz do osób, które przywiązują wagę do wyglądu, ale masz jednocześnie świadomość, że włosy poddawane intensywnym zabiegom mogą ulec zniszczeniu, z pewnością docenisz możliwości, jakie dają produkty do tymczasowej koloryzacji.

 

Materiał zewnętrzny