Korzyści z picia białej herbaty

Królową herbat jest biała herbata. Odznacza się subtelnym, delikatnym i lekko słodkawym smakiem. Wskazane jest picie jej pomiędzy posiłkami, aby nie stłumić jej smaku. Biała herbata jest stosunkowo mało znana, a należy wiedzieć, że pod pewnymi względami jest ona najzdrowszą spośród wszystkich herbat.

Białą herbatę produkuje się z najmłodszych listków i pąków, które pochodzą z samego szczytu herbacianych gałązek. I to one wpływają na łagodny smak tego napoju. Ta herbata jest najsłabiej przetworzona, gdyż liście i pąki zostają tylko wysuszone. Występuje bogaty wybór białych herbat. Krajem pochodzenie wszystkich jej rodzajów są Chiny. Najpopularniejszą białą herbatą jest Fujian White. Jej nazwa wzięła się od regionu Fujian, który słynie właśnie z produkcji tego rodzaju herbaty. Warto zapoznać się z korzyściami, które płyną z picia białej herbaty.

Działa pozytywnie na serce

Biała herbata (więcej) pozwala utrzymać na właściwym poziomie ciśnienie krwi oraz cholesterol. To sprawia, że ten napój wpływa na poprawę ochrony układu krwionośnego oraz serca. Przeprowadzone badania dowiodły, że ludzie pijący dwie lub większą liczbę filiżanek tego rodzaju herbaty są znacznie mniej narażeni na śmierć wynikającą z zawału serca.

Wskazana dla diabetyków

Jeżeli jesteś diabetykiem lub masz problemy z uregulowaniem poziomu cukru w organizmie, to biała herbata jest dla ciebie doskonała! Wynika to z tego, że jej picie wpływa dodatnio na równowagę insuliny oraz glukozy, a także przeciwdziała wystąpieniu nadmiernego pragnienia, które często towarzyszy cukrzycy. Inną korzyścią związaną z piciem tego napoju jest poprawa stanu nawodnienia twojego organizmu.

Wpływa dodatnio na wygląd skóry

Biała herbata zawiera najwięcej antyoksydantów spośród wszystkich herbat. I to właśnie one zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dzięki temu picie tego napoju sprawi, że twoja skóra będzie się starzała niezwykle powoli. Ponadto będzie ona zdrowsza, silniejsza, a jej kolor będzie ujednolicony. Należy też zauważyć, że biała herbata poprawia ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, wzmacnia odporność oraz sprawia, że skóra szybciej ulega regeneracji.

Posiada działanie przeciwzapalne

Jeżeli często odczuwasz dolegliwości bólowe, to znak, że w twoim organizmie toczą się procesy zapalne, które mogą być spowodowane osłabieniem organizmu. Regularne picie białej herbaty sprawi, że te stany zapalne zostaną zlikwidowane, co przyczyni się do wyeliminowania bólu, a to z kolei z pewnością doprowadzi do tego, że twoje samopoczucie ulegnie znacznej poprawie. 

Polecamy herbatę białą marki herbapol: http://www.zlotesklepy.pl/produkt/biala-herbata/herbata-biala-30g-marki-herbapol,204869