Leczenie nowotworu – naturalne sposoby

Szacuje się, że każda osoba, która zachorowała na raka chociaż raz próbowała skorzystać z naturalnych sposobów leczenia. Wiele z nich korzystała z medycyny alternatywnej czy komplementarnej. Konsekwencje tego bywają różne. Jedna z nich bywają zupełnie obojętne dla zdrowia, inne mogą zaszkodzić, a jeszcze inne wspomóc. Jak dobrze wybierać?

Choroba nowotworowa nadal pozostaje jednym z największych wyzwań medycyny. W obliczy tak poważnego stanu zdrowia każdy szuka sposobu, aby wspomóc się w tym trudnym czasie. Internet podpowiada wiele na pozór skutecznych metod – magiczne substancje, zabiegi cudownie uzdrawiające. Jednakże, nie warto jest wierzyć znachorom online. Bardzo agresywna reklama z obietnicą natychmiastowego uzdrowienia jest na pewno kusząca, nawet pomimo wysokich kosztów. Na co warto się zdecydować, aby się nie naciąć?

Zdrowie na pierwszym miejscu

Niekonwencjonalne metody leczenia obejmują techniki i sposoby nieakceptowane lub w niewielkim stopniu uwzględniane przez medycynę zachodnią. Jeśli jednak chcesz z nich skorzystać, koniecznie porozmawiaj o tym z onkologiem i nie rezygnuj z leczenia konwencjonalnego. Niestety, bardzo często zdarza się, że pod wpływem namów jakiś uzdrowicieli rezygnują z lekarskich zaleceń. Większość takich decyzji kończy się dla takich osób znaczącym pogorszeniem zdrowia.

Wiele z tych naturalnych specyfików może być niebezpieczne dla zdrowia. Swojego czasu bardzo popularne preparaty z pestkami moreli. Zawierają one amigdalinę, która ma w sobie cyjanek – to śmiertelna trucizna! Inną wyjątkowo niebezpieczną substancją jest kapsaicyna, która znajduje się w papryczkach chili. W małych ilościach nie jest groźna. Jednakże, naużywana może powodować podrażniania całego układu pokarmowego.

Pamiętaj, że walka o zdrowie musi się odbywać z głową! Nigdy nie wprowadzaj niczego bez konsultacji z lekarzem. Natomiast, bardzo pomocne może być: rzucenie palenia, aktywność fizyczna, lekkostrawna dieta, akupunktura czy nawet palenie marihuany.

Integrative Medical Center – kompleksowe leczenie nowotworów

Jak już nadmieniono, leczenie poważnych chorób nie powinno obywać się bez konsultacji z lekarzami. Klinika IMC specjalizuje się w leczeniu chorób cywilizacyjnych, onkologicznych, przewlekłych i trudnych. Wykorzystują cały arsenał wiedzy od najznamienitszych, światowej klasy specjalistów. Stawiają na integracyjny model leczenia, charakteryzujący się całościowym i  zindywidualizowanym podejściem do pacjenta i jego choroby.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://imc.wroc.pl/

Materiał partnera zewnętrznego