Gry, które sprawdzą się na imprezie

Towarzyskie spotkania w gronie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły i pracy to doskonałe okazje, by lepiej się poznać, pogłębić relacje i zrelaksować się w miłej atmosferze. Dobrze jest jednak pomyśleć o tym, by zadbać o dodatkową rozrywkę, która nada spotkaniu konkretny bieg, dzięki któremu wszyscy będą się dobrze bawić i chętnie wrócą do ciebie po raz kolejny. Tu z pomocą przychodzi wiele ciekawych gier, które porwą was bez reszty, zapewniając długie godziny rozwijającej umysł rozrywki.

Jak wybierać gry?

Nim zdecydujesz się na zakup gry, warto dowiedzieć się, w jaki sposób wybierać, by zrobić to rozsądnie, by zapewnić dobrą zabawę wszystkim znajomym. Przede wszystkim dowiedz się, czym interesują się twoi znajomi, w jakie gry zazwyczaj grywają, jaka tematyka najbardziej im się podoba i która mechanika gier najbardziej przypada im do gustu. Nie zapomnij również o swoich preferencjach, w końcu ty też masz się dobrze bawić! Gdy już dowiesz się, czym interesuje się twoje imprezowe towarzystwo, znacznie łatwiej będzie ci wybrać grę.

Zastanawiając się nad doborem planszówki na konkretną okazję, warto wziąć również pod uwagę charakter samego spotkania. Wiadomo, że inaczej będą przebiegały dziecięce urodziny, inaczej impreza integracyjna w pracy a jeszcze inaczej spotkanie z dobrymi znajomymi. W związku z tym powinno się dobrać grę w taki sposób, by odpowiadała okazji. W przeciwnym razie może dojść do niezręcznych sytuacji lub chwili, w której zauważysz, że twoi goście wcale się dobrze nie bawią, przez co możesz stracić ich sympatię i dobrą opinię w towarzystwie. Dlatego też pamiętaj, by podejść do wyboru rozsądnie, stawiając na najlepsze gry cieszące się popularnością w twoim towarzystwie.

Bierz również pod uwagę miejsce spotkania. Niektóre gry są bardzo duże i trudno je transportować, jak również wymagają sporo miejsca, by w ogóle można było w nie grać. Najczęściej bywa tak z grami RPG, których bogata fabuła i mnóstwo elementów wymaga dużej przestrzeni, by wszystko mogło znaleźć się w tym miejscu, w którym powinno. Problem tego typu znika, jeśli postawisz na tradycyjne gry w karty, lecz decydując się na bardziej złożoną planszówkę może już nie być tak łatwo. Dlatego też dowiedz się, w jakich warunkach odbędzie się spotkanie, by zapewnić towarzystwu grę, którą będziecie mogli rozegrać bez zbędnych komplikacji i nadmiernych problemów logistycznych.

Jakie gry wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem gry, czasem ciężko stwierdzić, co może się sprawdzić, szczególnie jeśli nie ma się zbyt dużego doświadczenia z planszówkami. Dlatego też Ekspert.Hulahop.Pl przygotował dla ciebie kilka propozycji wciągających gier towarzyskich i imprezowych, które sprawdzą się na większości spotkań o różnym charakterze:

  • Czarne historie – to gra planszowa stworzona przez Holger Boesch i wydana w Polsce przez G3, w którą grać można z dziećmi od dwunastego roku życia w grupach od dwóch do piętnastu osób, dlatego też doskonale sprawdzi się na większych spotkaniach. Podczas rozgrywki jeden z graczy odkrywa kartę, której treść odczytuje na głos. Następnie w ciszy odwraca kartę i czyta część, która wyjaśnia, jak doszło do tej, którą przeczytał na głos. Zadaniem pozostałych graczy jest zadawanie odpowiednich pytań, by poznać prawdziwą przyczynę, która doprowadziła do efektu, który usłyszeli. To doskonała gra, dzięki której wykażesz się sprytem i logicznym myśleniem;
  • Tabu – wybada przez Hasbro gra przeznaczona dla dzieci od trzynastego roku życia, w którą grać można w grupach od czterech do dwunastu osób. Podczas rozgrywki uczestnicy dzielą się na grupy. Ich zadaniem jest poprawne odgadnięcie głównego hasła znajdującego się na karcie i chociaż zadanie mogłoby wydawać się łatwe, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Każde hasło, które gracz ma zadanie opisać tak, by naprowadzić na nie swoją drużynę, ma pięć zakazanych słów – synonimów bądź słów, które ściśle kojarzą się z hasłem, których nie można użyć. Gracz z drużyny przeciwnej pilnuje rozgrywającego, by nie użył jednego z nich, a jeśli to zrobi – wciska piszczałkę, co powoduje koniec rundy. Czas na odgadnięcie kasła jest ograniczony, co sprawia, że zabawa jest jeszcze bardziej emocjonująca!
  • Ego – gra wydana przez firmę Trefl przeznaczona dla dzieci od czternastego roku życia, w którą grać można w grupach od dwóch do sześciu osób. Doskonale sprawdzi się na spotkaniach w gronie znajomych, ponieważ sama rozgrywka polega na zgadywaniu odpowiedzi rozgrywającego. Gracz losuje kartę z pytaniem odczytuje na głos jej treść i możliwe odpowiedzi, po czym następuje głosowanie. Rozgrywający w tajemnicy przed innymi zaznacza na żetonie odpowiedzi swoją odpowiedź, zaś pozostali z graczy typują tę odpowiedź, którą ich zdaniem wybrałby rozgrywający. Po głosowaniu następuje odsłonięcie żetonów odpowiedzi i sprawdzenie, kto miał rację. Osoby, którym udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi, zyskują punkty, a rozgrywka toczy się dalej. To doskonały sposób, by jeszcze lepiej poznać swoich znajomych!

Materiał zewnętrzny