Zdrowe nawyki – zadbaj o swoje piersi

Ponad połowa Polek przyznaje się do regularnych badań profilaktycznych, druga połowa deklaruje, że chciałaby to robić, ale… zawsze jest jakiś powód, żeby odłożyć to na później. A przecież tu chodzi o nasze zdrowie! Jak zmotywować samą siebie do regularnego samobadania piersi? Magdalena Różczka zdradza swój skuteczny i sprawdzony sposób!

99% Polek przyznaje, że najważniejszą wartością w życiu dla nich jest bycie zdrową1. Co istotne, oprócz zapewnień, mamy też świadomość, jak to osiągnąć. 38% z nas deklaruje, że chciałoby regularnie się badać, 52% regularnie ćwiczyć, 27% więcej się ruszać na co dzień, a 38% przestrzegać zbilansowanej diety. Niestety, często okazuje się, że pomiędzy deklaracją chęci do działania, a jego wdrożeniem pojawiają się olbrzymie przeszkody…

 Jeśli tylko chcesz, BRASTER pozwoli Ci móc!

Nie umiem, nie mam teraz czasu, nie wiem jak – ile razy tłumaczyłyśmy się tak same przed sobą, kiedy ktoś pytał nas o samobadanie piersi? Nawet Magdalena Różczka się do tego przyznaje, chociaż ma zupełnie inne argumenty: „Muszę przyznać, że nigdy nie badałam się w domu, bo po pierwsze tego nie potrafię, po drugie nie ufam sobie.” Aktorka odkryła jednak skuteczne rozwiązanie: „Dowiedziałam się o urządzeniu BRASTER, które mogę mieć w domu i które będzie przypominało mi o badaniu co miesiąc.

Zdrowe piersi

To urządzenie, które może zapalić czerwoną lampkę!”. Warto pamiętać, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet i stanowi prawie 1/4 wszystkich zachorowań. Wprawdzie znane są czynnik ryzyka wystąpienia nowotworu złośliwego piersi, jednakże nie można mu zapobiec. ¾ kobiet, u których stwierdzono raka piersi, nie znajdowało się w grupie ryzyka[3]. Na szczęście wcześnie wykryty jest w prawie 100% wyleczalny.

BRASTER to pierwsze na świecie urządzenie medyczne do samobadania piersi pod kątem raka, o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi. Bazuje na bezinwazyjnej i bezbolesnej technologii termografii kontaktowej. Urządzenie po prostu przykłada się do piersi zgodnie ze wskazaniami w aplikacji, którą w pierwszej kolejności należy ściągnąć na swój smartphone czy tablet. Po wykonaniu badania aplikacja przesyła zdjęcia termograficzne do specjalnego systemu do analizy. Po kilku godzinach otrzymujemy wynik.

 Regularność, klucz do długowieczności

Ćwiczenia, zbilansowana dieta, odpowiednia dawka snu, regularne badania – już nasze babcie wiedziały, że te elementy są nie tylko kluczem do pięknego wyglądu, ale też receptą na długie życie. Magdalena Różczka podkreśla: „Najważniejsza dla mnie jest profilaktyka, czyli regularne badania i życie zgodnie z zasadami, które mogą mnie ustrzec przed czymś niedobrym. Mam nadzieję, że BRASTERA będzie chciała mieć każda kobieta, która o siebie dba. Ta, która myśli o tym, żeby regularnie ćwiczyć, regularnie się odżywiać, pić wodę, a teraz też regularnie się badać. Myślę, że to będzie taki nasz najzdrowszy nawyk.” Zdrowy styl życia idzie w parze z regularnym samobadaniem piersi, do którego zachęcają nie tylko lekarze, ale też instytucje takie, jak Ministerstwo Zdrowia. Niech samodzielna kontrola piersi stanie się najzdrowszym nawykiem wszystkich kobiet!

Źródło:newsrm.tv