Najważniejsze produkty spożywcze do detoksykacji organizmu w przededniu wiosny

Kiedy wiosna przychodzi do siebie, pożądane jest, aby ciało było gotowe: waga jest unormowana, a odporność przywrócona po długotrwałej chorobie wirusowej. Detoks - to najlepszy sposób na zmianę swojego zdrowia i wyglądu.Sprawdź promocje na produkty w gazetka Biedronk!

Potrawy z buraków

Buraki są doskonałym środkiem oczyszczającym, ponieważ mają właściwości moczopędne i przeczyszczające, sprzyjają regeneracji komórek. Jeśli przytyłeś w zimie i odczuwasz dyskomfort w okolicach żołądka, buraki pomogą przywrócić wrażliwość jego ścian, a także leczyć wątrobę, trzustkę i przełyk. Spożywanie buraków ma pozytywny wpływ na cerę, pomaga uporać się z trądzikiem i skutkami spożywania zbyt tłustych potraw.

Zielone smoothies

Zielone liście, owoce i warzywa również mają dobre działanie oczyszczające. Możesz łączyć smoothies według własnych upodobań, rozcieńczać sokiem z cytryny lub mineralną wodą niegazowaną. Są one doskonałym źródłem witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i błonnika.

Zielone napoje nie tylko pomagają uregulować trawienie, ale również orzeźwiają tak samo jak poranna kawa.

Wodorosty

Wodorosty są często używane do okładów detoksykujących całe ciało. Ich działanie po spożyciu jest podobne do działania węgla aktywnego: wiąże on wszystkie szkodliwe substancje i toksyny i usuwa je z jelit. Wodorośli są źródłem dużej ilości jodu, który jest profilaktyką wielu chorób tarczycy.

Dietetyczne pesto

Aby wzbogacić smak dań głównych, można przygotować sos pesto z pietruszki i kolendry, dodając ząbek czosnku, trzy łyżki stołowe dobrej oliwy z oliwek tłoczonej na zimno i sól do smaku. Pietruszka pomaga poprawić metabolizm, odtruwa organizm i obniża poziom cukru we krwi. Kolendra pomaga w trawieniu tłustych pokarmów, oczyszcza jelita i usuwa toksyny. Oliwa z oliwek obniża poziom cholesterolu.

Awocado

Awokado może służyć jako świetna alternatywa dla tłustych serów w kanapce. Ich wartość kaloryczna nie stanie się mniejsza, ale dzięki nim do Twojego organizmu trafią zdrowe tłuszcze roślinne. Dla oczyszczenia i nasycenia organizmu, awokado lepiej łączyć z mielonymi orzechami, ziołami i nasionami. Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w awokado pomagają organizmowi szybciej pozbyć się szkodliwych substancji i toksyn oraz łagodzą podrażnienia ścian jelit.

Pieczony czosnek

Warzywo to słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych, które utrzymują się nawet po obróbce termicznej produktu. Pieczony czosnek jest również źródłem dużej dawki witaminy C, pomaga oczyścić wątrobę i przyspieszyć metabolizm.

Bądźcie zdrowi!