Czy warto odchudzać się na diecie pudełkowej?

Po wielu poszukiwaniach w końcu znalazłeś firmę oferującą catering dietetyczny, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby. 5 posiłków dziennie, starannie dobrane kalorie, zdrowe jedzenie. To obietnica nie tylko oszczędności czasu w kuchni, ale i utraty wagi. Dieta pudełkowa to dla większości osób pierwszy krok do utraty wagi. Dieta pudełkowa jest dla Ciebie, jeśli podczas gotowania posiłków martwisz się o to, ile zjadłaś w ostatnich miesiącach. Czy warto poświęcić swój czas i pieniądze, aby spróbować diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa - Twój sprzymierzeniec w drodze do pięknej sylwetki

Prawdą jest, że niewiele osób ma czas lub wiedzę, aby przygotować zdrowe, zbilansowane posiłki. Musimy poświęcić czas na zaplanowanie posiłków, zakupy składników i obliczenie kalorii. Dieta pudełkowa zdejmuje z nas tę odpowiedzialność. Nie musimy się martwić o to, jak wyglądają posiłki (wybieramy jedną z wielu opcji), ani o to, czy są zdrowe. Dieta pudełkowa może być motywatorem. Tak, jeśli wybieramy posiłki starannie i z głową.

Dieta pudełkowa - zalety

Istnieje wiele cateringów dietetycznych, które oferują "pudełka odchudzające". Diety pudełkowe to bardzo dochodowy biznes, z wielu powodów. Po pierwsze, wiele osób nie ma czasu ani stylu życia na gotowanie zdrowych posiłków. Kolejną grupą są osoby, które nie potrafią gotować lub nie lubią gotować. Dieta pudełkowa to opcja, która dostarczy Twojemu organizmowi wszystkich potrzebnych kalorii w postaci pysznych, zróżnicowanych posiłków dostarczanych codziennie pod wskazany adres. Dieta pudełkowa to często najlepszy sposób na poznanie i zaakceptowanie nowej diety ze względu na przebyte choroby lub zmianę diety na specjalną. Większość firm cateringowych oferuje pudełka bezglutenowe lub dla alergików. Nie należy zapominać o osobach, które z powodu choroby lub innych przyczyn nie są w stanie zapewnić sobie zdrowej diety. Catering dietetyczny to sposób na ograniczenie marnotrawstwa żywności. Więcej o zaletach diety pudełkowej przeczytasz na https://madetalks.pl/dieta/puax/zalety-diety-pudelkowej.html

Osobną grupę stanowią klienci, którzy catering dietetyczny traktują jako sposób na osiągnięcie swoich celów. Do takich klientów należą sportowcy, bywalcy siłowni, osoby starające się schudnąć. To właśnie oni potrzebują wyszkolonych dietetyków, którzy przygotują posiłki, które zaspokoją potrzeby ich organizmów. Nawet jeśli menu jest dietetyczne, musi zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczu, witamin i mikroelementów - tylko zbilansowana dieta może doprowadzić do utraty wagi.

Catering dietetyczny

Ile można schudnąć dzięki cateringowi dietetycznemu?

Czy catering dietetyczny to szybki sposób na schudnięcie? Tak. Ale również nie. Aby schudnąć, trzeba znać swoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne (CPM-total metabolic). Jeśli kaloryczność naszych posiłków będzie wyższa niż ten współczynnik, to nawet najlepszy box dietetyczny nie pomoże nam schudnąć. Dobrym pomysłem jest, abyś zaczęła od poznania swojego CPM. Możesz skorzystać z pomocy jednego z kalkulatorów dostępnych w Internecie. Nie zawsze są one dokładne. Lepiej jest skonsultować się z dietetykiem. Może to być osoba polecona przez Ciebie lub ktoś, kto pracuje w firmie oferującej catering dietetyczny. Firmy oferujące diety pudełkowe oferują bezpłatne konsultacje z dietetykami, którzy pomagają w odchudzaniu. Pozwoli to na dopasowanie diety do Twoich potrzeb żywieniowych, wzrostu, wagi, poziomu aktywności i przyjmowanych leków. CPM to ograniczenie liczby kalorii w diecie pudełkowej. Ile można schudnąć stosując dietę pudełkową? Już po miesiącu zaczniemy widzieć efekty diety. Jest to średni spadek wagi na poziomie 4-6 kg. Takich efektów można się spodziewać przy zdrowej i dobrze dobranej diecie. Okres ten będzie stanowił świetną podstawę do zmiany stylu życia. Warto spróbować diety pudełkowej. Pomoże ona schudnąć i wprowadzić duże zmiany w swoim życiu.