Która dieta jest najlepsza? Jak wybrać najlepszy plan dietetyczny?

Która dieta jest najlepsza? Jak wybrać najlepszy plan dietetyczny? Można czuć się przytłoczonym na początku podróży, która obejmuje zmianę stylu życia. Istnieją tysiące opcji, wykresy kalorii, wymagania makro- i mikroelementów, które różnią się w zależności od tego, ile aktywności fizycznej angażujesz. Łatwo się wśród tego wszystkiego pogubić. Łatwo jest się w tym wszystkim pogubić.

Która dieta jest najlepsza? Czym jest catering dietetyczny?

Warto zapoznać się z dietą pudełkową zanim się na nią zdecydujemy. Catering dietetyczny oferuje zdrowe, zbilansowane, wysokiej jakości posiłki, które mogą być dostosowane do konkretnych diet. Są one określone konkretną liczbą kalorii i zawierają tylko te produkty, które są dozwolone w danym menu. Dieta wegetariańska 1800 kcal może zawierać inne posiłki niż dieta 3000 kcal dla sportowca. Sprawdź: Catering dietetyczny dla sportowców.

Catering dietetyczny możesz zamówić na kilka dni, lub na trzy miesiące z góry. Im dłuższy okres, tym otrzymujesz większy rabat. Możesz też wybrać, czy chcesz, aby posiłki były dostarczane w weekendy. Ma to wpływ na ogólną cenę.

Przez wszystkie dni jedzenie jest dostarczane do Ciebie pod drzwi wcześnie rano. Zostanie dostarczone do Twoich drzwi o wyznaczonej godzinie, więc nie ma znaczenia, o której godzinie jesz śniadanie. W skład zestawu dziennego wchodzi pięć posiłków:

  • - śniadanie,
  • - drugie śniadanie
  • - obiad,
  • - podwieczorek
  • - kolacja.

Istnieje kilka kategorii wariantów diety, a każda z nich ma swoje podkategorie. Warto na początku skupić się na rdzeniu każdej z grup, aby łatwiej było wybrać odpowiednią dla siebie.

Dieta roślinna

Diety warzywne i oczyszczające

Zdrowe diety oczyszczające mają na celu odtrucie, przywrócenie równowagi i rewitalizację organizmu. Dają też układowi trawiennemu odpoczynek od wysoko przetworzonych pokarmów, takich jak pszenica, gluten i mięso.

Ta grupa powinna zdecydować się na diety, które są mniej ekstremalne i wykluczają konkretne składniki (np. diety VegeFit i NoLactoseFit). Należy pamiętać, że nawet dieta eliminacyjna może być bezpieczna i zdrowa dla organizmu w dłuższej perspektywie.

Diety niskokaloryczne

Popularna wśród kobiet jest dieta 1200 kalorii. Należy pamiętać, że utrata wagi jest możliwa tylko wtedy, gdy mamy ujemny bilans kaloryczny. Nie musisz schudnąć z dnia na dzień. Warto zajrzeć do kalkulatorów w Internecie, aby sprawdzić ile tak naprawdę kalorii potrzebujesz, aby być zdrowym.

Kobieta, która waży 50 kg i ma 165 cm wzrostu, a ma 35 lat, będzie potrzebowała 1400 kcal dziennie. Tyle bowiem "spali" podczas poruszania się i tyle zużyje jej organizm, by zakończyć wszystkie procesy.

Diety wysokokaloryczne

Te plany dietetyczne, które wymagają znacznego spożycia kalorii skierowane są przede wszystkim do sportowców i osób bardzo aktywnych fizycznie. Tworząc taką dietę pudełkową należy zwrócić uwagę nie tylko na ilość kalorii, ale również na ilość białka. Białko jest najważniejszym składnikiem przy budowaniu mięśni.

PowerFit to świetny wybór dla osób, które wolą skupić się na wymagających treningach, a nie na długotrwałym przygotowywaniu zdrowych posiłków.