Masaż prostaty i jego specyfika

Masaż prostaty cieszy się dużą popularnością jako technika seksualna. Niewiele osób zdaje sobie przy tym sprawę z tego, że znajduje on zastosowanie także w medycynie. Wykorzystuje się go zarówno w diagnostyce, jak i podczas leczenia chorób związanych z gruczołem krokowym, podczas którego ma on działanie wspomagające. Jest szczególnie skuteczny podczas stanów zapalnych, warto więc dowiedzieć się, na czym polega i w jaki sposób wykonać go samemu chcąc mieć pewność, że masaż przyniesie rezultaty, które satysfakcjonują. 

Czym jest masaż prostaty?

Masaż prostaty już od dawna jest promowany nie tylko jako technika seksualna, ale również jako jedna z metod diagnostycznych wspomagających także proces leczenia wielu schorzeń gruczołu krokowego, w tym zwłaszcza stanów zapalnych. Może być to masaż zewnętrzny i wówczas mamy do czynienia ze stymulacją okolicy krocza znajdującą się między moszną i odbytem w rzucie gruczołu kroczowego. Technika ta przynosi znakomite rezultaty przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na osiągnięciu erekcji. Coraz częściej mówi się jednak również o masażu wewnętrznym. Także on może być techniką seksualną, może się jednak okazać również metodą, która jest stosowana w diagnostyce i wspomaga schorzenia prostaty. 

Jak masaż prostaty jest wykorzystywany w medycynie?

Masaż prostaty coraz częściej jest promowany jako sposób diagnozowania stanu zapalnego gruczołu krokowego. Można jednak stosować go również w fazie przewlekłej takiego zapalenia po to, aby wspomagać proces usuwania wydzieliny oraz zmniejszać ciśnienie, jakie gromadzi się w sterczu. Okazuje się przy tym, że ma on także inne właściwości prozdrowotne. Warto wspomnieć choćby o tym, że przyczynia się do poprawy przepływu krwi przez ten ważny gruczoł, a to z kolei wzmacnia działanie antybiotyków podawanych pacjentowi walczącemu ze stanem zapalnym. Masaż może też skutecznie obniżyć napięcie mięśni krocza. Dzięki temu jest w stanie usprawnić nie tylko sam proces leczenia, ale i powrót pacjenta do zdrowia.

Jeszcze przed badaniem dobrym pomysłem będzie z pewnością wypróżnienie się, przy czym szczególnie zalecane może być wykonanie lewatywy. Sam masaż można zresztą wykonać także w gabinecie lekarskim. Aby było to możliwe, pacjent powinien położyć się na łóżku i przyjąć pozycję boczną lub kolankowo-łokciową. Potem w okolicy odbytu jest nanoszony żel, dla którego charakterystyczne jest działanie znieczulające. Podczas masażu lekarz wprowadza do odbytu pacjenta palec wskazujący. Gdy zlokalizuje prostatę, może już zacząć właściwy masaż. Są to delikatne ruchy palcem, które zaczynają się w okolicy brzegu każdego płata gruczołu. Masaż przeważnie nie trwa dłużej niż kilkadziesiąt sekund. 

Masaż prostaty techniką seksualną

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystywać masaż prostaty jako technikę seksualną. Partnerka jest przy tym w stanie wykonać zarówno masaż zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Już kilka minut takiego masażu jest w stanie przynieść oczekiwany skutek. Nie można jednak zapominać o tym, że sama erekcja podczas takiego masażu jest kwestią silnie zindywidualizowaną. Nie dochodzi do niej u każdego mężczyzny, każdemu jednak taki masaż może dostarczyć niezwykłych wrażeń. Zobacz również masażery prostaty w ofercie sklepu erotycznego eroprezent.pl: https://eroprezent.pl/masazery-prostaty