Soczewki kontaktowe – idealny wybór dla aktywnych osób

Osoby, które mają wadę wzroku, a chcą aktywnie żyć, powinny zastanowić się nad stosowaniem soczewek kontaktowych. W wielu dyscyplinach sportowych okulary korekcyjne mogą okazać się niepraktyczne. Przeszkadzają podczas wykonywania różnego rodzaju czynności. Istnieje również ryzyko, że zostaną uszkodzone w czasie zajęć. Ich zamienniki nie tylko są wygodne, można zapomnieć, że ma się ja na sobie, ale też dopasowując się do naturalnej krzywizny oka, zapewniają szersze pole widzenia.

Czy w szkłach kontaktowych można ćwiczyć?

Fitness, szermierka, gra w koszykówkę, a może jogging? Podczas każdej z tych dyscyplin noszenie okularów utrudnia zakres ruchów. Parujące szkła są dodatkową przeszkodą. Okulary niewygodnie leżą na spoconym ciele, a w czasie intensywnych działań mogą spaść. Soczewki kontaktowe pozwolą komfortowo się poruszać i wykonywać ćwiczenia. Szczególnie ważne jest to w tych konkurencjach, które wymagają noszenia kasku, czy gogli ochronnych. Sporty grupowe i aktywności, w czasie których mogło dojść do urazów przez twarde oprawki, staną się bezpieczniejsze, gdy wymieni się je na wygodne soczewki kontaktowe.

Soczewki jednodniowe – doskonały wybór dla osób uprawiających sport

Dobrym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport jest wybór soczewek jednodniowych. Mogą być używane jako produkt komplementarny do okularów. Produkt jednorazowego użytku wykorzystywany jest w określone dni, kiedy odbywa się trening lub inne zajęcia, podczas których lepiej skorzystać z tej formy korekcji wzroku. Nie trzeba pamiętać o codziennej pielęgnacji soczewek. Wystarczy założyć je w razie potrzeby i wyrzucić do kosza, gdy już będą zbędne. Zapewniają higienę i bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdzą się niezależnie od pogody. Gdy za oknem pada deszcz lub śnieg, wyjście z domu w okularach związane było z ograniczeniem widoczności przez krople spadające na szkła. W przypadku, gdy dostanie się woda do oczu, gdy założone są soczewki kontaktowe, można je wygodnie wymienić po powrocie z dworu.

Soczewki na wyjazd, wakacje i wyjście do klubu

Szykuje się urlop nad morzem? Warto wybrać wygodne soczewki kontaktowe i zabrać ze sobą modne okulary przeciwsłoneczne. Należy pamiętać, by miały odpowiednie filtry UV, by chronić wzrok. Podczas wypoczynku doskonale sprawdzą się wygodne soczewki eyelove. Można w nich grać w siatkówkę na plaży, jeździć na rowerze, gdy pada deszcz, czy imprezować do rana. Dostępne są modele w trybie dzień-noc. Dzięki nowoczesnej formule nawet gdy zdarzy się zapomnieć o ich wyjęciu przed snem, nie podrażnią oczu.

Soczewki kontaktowe dla najmłodszych

Nie tylko dorośli mają wady wzroku. Dzieci to grupa, której szczególnie może doskwierać konieczność noszenia okularów. Ich oprawki przeszkadzają podczas zabaw i sportowych zmagań. Rozwiązaniem tego problemu są soczewki kontaktowe, a których zakładaniem poradzą sobie pociechy już od 6 roku życia. Kolejną zaletą wyboru tego typu produktów jest ich cena. U smyków szybko następują zmiany wad refrakcji – taniej jest wymienić soczewki, niż kupować nowe okulary.

Artykuł partnera