Zastosowanie nasion konopi

Jeśli chodzi o nasiona konopi znane są one ludziom od stuleci. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że cieszyły się one sporym zainteresowaniem i szukano miejsc, gdzie będą mogły być wykorzystywane. Tak pojawiły się w przemyśle, medycynie, stały się częścią kary dla zwierząt. Nasiona wykorzystywać można w różnych formach i w różny sposób. Nie da się w krótkim wpisie tych wszystkich możliwych form zastosowania zaprezentować. W tym wpisie postaramy się więc przedstawić te najważniejsze formy zastosowania nasion konopi. Zobacz opinie ozpn-skierniewice.pl 

Kolekcjonowanie

Okazuje się, że są takie osoby, które decydują się na to, by nasiona konopi kolekcjonować. Może to w pewnej mierze zaskakujące, ale na pewno ciekawa propozycja. Im więcej nasion uda się zebrać z różnych gatunków tym więcej radości i ogólnie wiele frajdy. Można także powiedzieć, że taka osoba, która stara się nasiona konopi kolekcjonować staje się niejako osobą, która jest w stanie pomóc w utrzymaniu poszczególnych gatunków. To ważne, ponieważ obecnie może dojść do sytuacji, w której zaczną niektóre gatunki zanikać i wtedy kolekcjoner ze swoimi nasionami zachowa geny poszczególnych konopi i łatwiej będzie je zachować.

Pokarm

Konopie długi czas były również stosowane jako pokarm szczególnie dla ptaków. Między innymi chętnie dawano je papugom oraz kanarkom. Te gatunki szczególnie chętnie decydowały się na ich spożywanie.

Przynęta na ryby

Okazuje się, że konopie to doskonałe przynęty na ryby. Wykorzystuje się nasiona konopi w taki sposób, by dało się przygotować specjalną mieszankę, która staje się zanętą na ryby takie jak między innymi karpie, amury, płocie, brzany, liny. Jeśli więc ktoś chętnie łowi ryby i szuka nowych pomysłów, które będą skuteczne to bez wątpienia warto będzie spróbować właśnie z mieszanką, w której znajdą się nasiona konopi.

nasiona konopi

Cenne składniki odżywcze

Trzeba także zauważyć, że nasiona konopi są bardzo wartościowym dodatkiem, ponieważ mają całą masę składników odżywczych. Przede wszystkim dużą ilość białka, a białko które się tam znajduje jest szczególnie wartościowe. W składzie pojawia się również magnez, mangan, cynk oraz żelazo. Nie znajdziemy tam nasyconych kwasów tłuszczowych, nie trzeba więć obawiać się, że będzie dochodziło do podwyższenia cholesterolu. Pojawia się natomiast cenny kompleks witamin między innymi te z grupy B, witamina E a także kwasy tłuszczowe nienasycone a więc takie, które są cenne dla naszego organizmu i decydują o jego prawidłowym funkcjonowaniu.

Dłuższe życie z nasionami konopi

Badacze stwierdzają, że dłuższe życie będzie można zachować pod warunkiem, że w diecie będzie odpowiednia dawka kwasów tłuszczowych nienasyconych. I to właśnie nasiona konopi są w tym względzie bardzo cenne dostarczają bowiem kwasy omega 3 oraz omega 6. Będą cenne również dlatego, że poprawiają stan naszego organizmu. W kwasach pojawia się także pokaźna dawka białek roślinnych oraz cenne witaminy A, E, D a także witaminy z grupy B. Dzięki nasionom uda się również skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami. Znajdują się tam również sterole roślinne oraz przeciwutleniacze, które będą chronić przed rozwojem chorób nowotworowych, raka sutka oraz okrężnicy. Można również postarać się o kontrolowanie poziomu cukru u osób chorych na cukrzyce a także poprawia się zdrowie układu trawiennego.

Ochrona DNA

Specjaliści podają, że w nasionach konopi znajduje się cenne białko, które będzie miało chronić nasze DNA. Dzieje się tak, ponieważ w białkach z nasion konopi znajdują się albuminy a także edestyny, które poprawiają stan naszych komórek. Albuminy będą wpływać skutecznie na trwałość naszych tkanek zaś edestyny mają unikatową formę, znajdziemy je tylko w konopiach. Charakteryzują się one silnym działaniem kojącym stres a także będą skutecznie wzmacniać pracę układu odpornościowego.

Więcej informacji znajdziesz na: scentofcannabis.com