Przewaga diety pudełkowej nad jadłospisem od dietetyka

Gdy kolejny kilogram ciała zaczyna nam ciążyć, mamy dwie opcje. Pogodzić się z tym, polubić wagę nieidealną i mówiąc kolokwialnie – odpuścić. Jeśli jednak zależy nam na własnym zdrowiu, a także na zgrabnej sylwetce, pozostaje przyjrzeć się nawykom żywieniowym. Swoje kroki kierujemy więc do dietetyka. Przed nami jeszcze jedna opcja, która ma pewną i niemałą przewagę nad rozpisanym jadłospisem, który musimy samodzielnie wdrożyć w życie. Poznajmy alternatywę diety pudełkowej i sprawdźmy, kto wygra tę wyrównaną walkę o zdrowsze i smuklejsze ciało.

Jadłospis od dietetyka i co dalej?

Poradni metabolicznych i dietetycznych jest całe mnóstwo. Większe czy mniejsze miasto – żaden problem. Jedna wizyta, badanie składu ciała, a potem oczekiwanie na konkretną dietę i można zaczynać walkę o ciało, które zmieści się w skąpym stroju kąpielowym. Tu jednak piętrzą się pierwsze trudności, poza wiadomymi finansami. Trzeba więcej czasu spędzić na zakupach, odmierzaniu porcji, ważeniu, gotowaniu. W zabieganej codzienności niestety długo nie wytrzymujemy na takiej propozycji.

Okazuje się być drogo, bo mamy mniej czasu, więc zaczynamy nie radzić sobie z wieloma obowiązkami. Dla oszczędności tegoż samego czasu, przestajemy samodzielnie stosować zamianę posiłków, bo wolimy ugotować coś na zapas. To krótka droga do tego, by dieta zwyczajnie się znudziła, a nam odeszła cała motywacja do odchudzania. Niby mamy przepis na zdrowsze i piękne ciało, a jednak jest on na tyle złożony, że radę daje mniejszość. A gdyby tak w nasze ręce wpadła dieta pudełkowa z EatZone.pl? Gdzie jest haczyk, skoro wciąż mówimy o zdrowym i racjonalnym jadłospisie na cały dzień?

Dieta pudełkowa na prowadzeniu

Zakładamy sytuację, w której naprzeciw profesjonalnego i godnego polecenia dietetyka, staje równie profesjonalna firma cateringowa. Z obydwu źródeł mamy szansę uzyskać urozmaicony i wartościowy jadłospis, który pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów i uchronić swoje ciało przed efektem jo-jo. Istnieje jednak detal, który decyduje o tym, że dieta pudełkowa w odchudzaniu sprawdza się znacznie lepiej.

Zespół dietetyków na bazie naszych potrzeb, wskazanego trybu życia, jak i częściowo preferencji żywieniowych, komponuje posiłki na cały dzień. To nie my spędzamy czas w kolejnym sklepie, żeby znaleźć brązowy ryż, nasiona chia, olej kokosowy czy płatki jaglane. I to nie my zaczynamy swój dzień od ważenia produktów, by nie przekroczyć zalecanej liczby kalorii do spożycia na cały dzień.

Wprost pod domowy adres dostajemy gotowe posiłki. Wystarczy zadbać o regularność ich spożywania. Czy taki system nie rozleniwia nas? Osoby naprawdę chcące oszczędzić sobie czas, a nie zamawiające posiłki z próżności, lenistwa i mody, by wydać pieniądze na jedzenie w pudełku, poradzą sobie, a gdy nauczą się zdrowego jadłospisu, z powodzeniem przejdą etap od diety pudełkowej, do samodzielnego gotowania.

Te zalety warto wykorzystać i przekonać się na własnej skórze, że dieta może być przyjemna i nie czasochłonna.

 

Materiał zewnętrzny