Przekąski mogą być zdrowe? Tak!

Kiedy nadchodzi weekend, każdy myśli o odpoczynku i niezdrowym jedzeniu. Pizza, cola, chipsy i popcorn to idealne uzupełnienie wieczornego seansu z dobrym filmem. To wszystko wcale nie musi tak wyglądać! Na początku zastąpienie chrupiącego popcornu bakaliami może wydawać się śmieszne. Jednak przerzucenie się na takie przekąski to inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie.

Chipsy paprykowe zastąpmy bananowymi lub kokosowymi. Te dość zaskakujące smaki znajdziemy z rabatami w sklepie Coś dla Zdrowia. To wspaniała alternatywa, ponieważ wyżej wymienione chipsy sprawdzą się idealnie jako przekąska, dodatek do musli lub sałatek, czy składnik domowych batoników wielozbożowych. Są rewelacyjne i szybko znikają a zapach jest obłędny! A teraz czas na zagadkę. Jest bardzo słodka, czarna, bomblująca i nie ma osoby na świecie, która by jej nie pokochała. To oczywiście słynna cola. Najgorsze jest to, że w 2 litrowej butelce mieści się nawet 70 kostek cukru! Picie tak ogromnej ilości cukru, ma tragiczne skutki. Podczas oglądania meczu czy grania w gry jesteśmy w stanie przepijać sporo litrów tego podstępnego napoju. Lepiej zamienić go na zdrowsze koktajle, soki z czarnego bzu, pomarańczowe czy wodę alkaliczną, która nie ma ograniczeń w jej spożyciu. Woda smakuje, gasi pragnienie a nie jeszcze bardziej je nasila, podczas spożywania napojów z dużą dawką cukru. Co jeśli mamy ochotę na coś słodkiego typu czekolada bądź cukierki? One również mają swój zamiennik. To batony! Warto spróbować ciekawych smaków np. wafelek proteinowy orzechowy, wanilliowy czy z nasion konopii! W jego skład wchodzą m.in. suszone daktyle, łuskane nasiona konopi 35% czy kakao w proszku. Ma specyficzny smak i będzie wielką atrakcją na wieczór, zamiast kolejnej paczki przesyconych tłuszczem chipsów bekonowych. Oczywiście nie nakładniamy do całkowitego zrezygnowania z tego, co się uwielbia. Warto znać umiar i poznać alternatywy, dzięki którym nie będziemy ospali, zmęczeni a nasze zdrowie zamiast się poprawić, mocno się pogorszy.

Często łapie nas ochota na tradycyjne schabowe, paluszki rybne czy mięso wieprzowe. Olej tradycyjny warto zastąpić olejem kokosowym. To 100% satysfakcji i niesamowicie sprawdza się w kuchni, bez którego trudno wyobrazić sobie gotowanie. To cenny składnik diety, dostarcza do organizmu sporo witamin i minerałów. Posiada składniki chroniące przed chorobami układu krwionośnego czy nowotworami. To coś w rodzaju witaminy młodości, dlatego warto poznać jej moc. Odpoczynek i relaks ze znajomymi wcale nie musi tuczyć. Warto poznać nowe przepisy i rozpocząć popis kulinarnych umiejętności. Może wspólna produkcja batoników proteinowych a może ciasto domowej roboty na bazie bakalii? Uruchomienie kreatywności, czas, start!

Materiał partnera