Catering dietetyczny czy „domowa” dieta?

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Tylko tyle albo aż tyle kołacze się myśli w naszej głowie, gdy upragnione lato już nie puka do drzwi, a wchodzi wraz z nimi. Tymczasem nasza kondycja i sylwetka pozostawiają wiele do życzenia. Mamy dwie opcje – postawić na domowy jadłospis, ale zdrowy, dietetyczny lub pokusić się o catering dietetyczny. Ostatnio tak modną i chętnie wybieraną opcję. Która sprawdzi się lepiej?

Catering dietetyczny – nie tylko moda

Nie da się ukryć, że catering dietetyczny zyskał na mianie mody. Celebrowany... wśród celebrytów i osób z pierwszych stron gazet, nie tylko związanych z żywieniem, sportem i zdrowym stylem życia. Moda modą, ale jest to opcja, którą zdecydowanie warto rozważyć. Czy faktycznie droga i sprawiająca, że leniwi stają się jeszcze bardziej leniwi? Niekoniecznie, bo to w dużej miejsce na kosztowanie różnorodnych smaków, doświadczenie i naukę, jak komponować swoje posiłki, a ponadto oszczędność czasu.

Finansom w przypadku cateringu dietetycznego można by poświęcić wręcz odrębny i naprawdę długi akapit. Ceny są bowiem różne i zależą od wielu czynników. Poza tym dla jednych dieta pudełkowa, czyli nasz główny bohater – catering dietetyczny, kosztująca powyżej 1000 złotych miesięcznie, będzie fanaberią. Dla innych zaś inwestycją w zdrowie i wydatkiem, który warto zmieścić w swoim domowym budżecie. Rzecz w tym, że gdy podliczymy czas i pieniądze, jakie inwestujemy w samodzielne gotowanie może się okazać, iż przykładowy catering dietetyczny z EatZone.pl, wcale nie będzie większym wydatkiem.

Czas jest cenny, a już same zakupy pochłaniają go bardzo dużo. Do tego przygotowanie, gotowanie, podanie i sprzątanie w kuchni. Można się zrazić. Przed nami wyrasta alternatywa, która przestaje być tylko modą, a zaczyna sposobem na zdrowe życie dla zabieganych i niekoniecznie pałających sympatią do gotowania.

Jadłospis „domowy”

Zamiast diety pudełkowej możemy pokusić się o zdrowy i racjonalny jadłospis, który sami ułożymy, a następnie wdrożymy w codzienność. O ile nie brakuje nam wiedzy w tym temacie, czasu na liczenie kalorii, zakupy i gotowanie, można spróbować zawalczyć o sylwetkę i kondycję, domowymi metodami.

Czy powyższe jest możliwe? Zdecydowanie tak. Jest jednak jedno, teoretycznie małe, ale bardzo znaczące 'ale'. Bezproblemowa dostępność wiedzy w temacie żywienia, a wiara w reklamowe produkty opatrzone nazwami fit, 0% czy eko powoduje, że niestety dokonujemy złych wyborów. Kuchnia staje się czarną magią i znajdujemy się w punkcie wyjścia.

Trudnością w samodzielnych zmianach wprowadzanych w codzienny jadłospis jest również to, że mało komu udaje się trzymać sztywnych zasad, co do godzin spożywania posiłków. Catering dietetyczny rozwiązuje ten problem, bo posiłki dostarczane są o wskazanym czasie i gdy przychodzi pora śniadania, obiadu, kolacji, pudełko w rękę i gotowe! Rozważmy te dwie metody przybliżające nas do swobody zakładania ulubionego stroju kąpielowego. Wybór wydaje się być bowiem dość oczywistym...

Materiał zewnętrzny