Nasiona marihuany - co warto wiedzieć na ten temat?

Każdy uważa, że w Polsce marihuana jest nielegalna. Jednak w wielu miejscach można znaleźć nasiona konopi. W dodatku sprzedawcy się z tym nie kryją, a nawet reklamują swój towar. Dlaczego nie boją się, że będą mieć problemy z prawem? Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z faktu, że nielegalność marihuany to bardzo ogólne stwierdzenie. Nie zawsze jest ona niedozwolona. Najpopularniejszą legalną postacią marihuany są jej nasiona. Dlatego sprzedawcy sprzedają je bez żadnych obaw! Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? 

Na początek warto rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące legalności marihuany! 

Wiele osób myśli, że marihuana jest nielegalna w Polsce. Dlatego boją się ją mieć pod jakąkolwiek postacią. W końcu nikt nie chce mieć problemów z prawem. Dlatego na początku postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące legalności tego specyfiku. Należy sobie uświadomić, że przekonanie o nielegalności marihuany jest błędne! Tak naprawdę wszystko zależy od jej składu, postaci i jeszcze kilku czynników. Warto też pamiętać, że od 2017 roku legalna jest marihuana medyczna, ale sprzedawana może być wyłącznie w aptekach i w formie sporządzanych na miejscu leków. 

Nas jednak nie interesuje kwestia medycznej marihuany, a zwykłej. Jak więc się przedstawia jej sytuacja prawna? Nasiona marihuany są najbardziej legalne pod warunkiem, że zbieramy je w celach kolekcjonerskich. Natomiast ich uprawa jest niedozwolona i grozi za nią kara więzienia. 

Gdzie kupić ziarna marihuany w celach kolekcjonerskich? 

Pojawia się więc pytanie, gdzie można kupić ziarna marihuany. W czasie spaceru po mieście lub podczas przeglądania internetu, widzimy wiele takich miejsc. Jednak wiele osób ma wątpliwości, czy w każdym z nich można legalnie kupić ziarna marihuany. Oczywiście polskie prawo nie stosuje w tej kwestii żadnych ograniczeń. Jednak warto dokonać dokładnej selekcji miejsca, w którym zamierzamy kupić ziarna. Dzięki temu otrzymamy produkt dobrej jakości. Dlatego najlepiej wybierać miejsca, w których znajdziemy najwyższej jakości ziarna, które zostały dokładnie sprawdzone. Dobrym przykładem jest https://growseed.pl/pl/c/POLAUTOMATYCZNE-F1/212.

Gatunki nasion kolekcjonerskich

Zanim przejdziemy do omówienia gatunków nasion kolekcjonerskich, jeszcze raz przypominamy, że nie mogą one służyć do uprawy. W tym przypadku złamiemy prawo i może nam grozić kara. Kolekcjonerzy najczęściej nasiona przechowują w specjalnych klaserach podobnie jak znaczki czy monety. Gatunków marihuany jest dużo, a cały czas powstają nowe odmiany, więc kolekcja może być naprawdę bogata. Wystarczy dobrze poszukać, a na pewno znajdziemy ziarna, których jeszcze nie ma w naszym klaserze. W tym celu warto odwiedzać różne miejsca. Pamiętajmy też, że jedne z najbardziej popularnych nasion, to odmiana Critical, którą znajdziemy niemal w każdym sklepie kolekcjonerskim. To właśnie od niej wiele osób rozpoczyna swoje zbiory. Do kolekcjo można też dołączyć nasiona konopi siewnej, która jest legalna również pod innymi postaciami.

Materiał partnera zewnętrznego