Jak tanio kupować?

Nietrudno zauważyć, że ceny artykułów spożywczych, chemii gospodarczej, odzieży, obuwia czy kosmetyków są bardzo zróżnicowane. Ich poziom zależy nie tylko od aktualnych trendów rynkowych, ale również od sklepu, w którym klient dokonuje zakupu. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku artykułów budowlanych czy wyposażenia wnętrz – tutaj również wiele zależy od oferty wybranego sklepu. Z tego właśnie względu warto korzystać z różnego rodzaju promocji i obniżek, dzięki którym zakupy mogą być znacznie tańsze.

Jak dowiedzieć się o tego typu akcjach? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z gazetek reklamowych, które znaleźć można zarówno w swojej skrzynce pocztowej, jak i w sklepie czy w internecie.

Gazetki reklamowe – co można w nich znaleźć?

Jak wiadomo różnego rodzaju sklepu wielkopowierzchniowe, ale również mniejsze sieci sprzedażowe i sklepy lokalne pojawiają się niemal jak grzyby po deszczu. Trudno w takim gąszczu ofert znaleźć najkorzystniejsze i w tym momencie z pomocą przychodzi właśnie gazetka. Castorama to jeden ze sklepów, który nie zawsze wydawał gazetki promocyjne. Obecnie gazetki tej sieci oferowane są zarówno w jej sklepach, jak i na stronie internetowej. To duże ułatwienie dla klientów, zwłaszcza że artykuły budowlane do tanich nie należą i wszelkie promocje są mile widziane.

Gazetki promocyjne spełniają wiele różnych zadań. Przede wszystkim można w nich znaleźć informacje o szerokim asortymencie oferowanym przez sklep, a także różnego rodzaju nowych produktach czy dostawach. Jednak najważniejszym zadaniem gazetki jest powiadomienie klienta o ofertach specjalnych oraz dużych promocjach. To właśnie z gazetki można dowiedzieć się, gdzie dostępne są najtańsze artykuły z danej branży. Promocje dotyczą różnych produktów, a dzięki gazetkom można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty i sporo zaoszczędzić. Informują one również o przebudowach czy otwieraniu nowych sklepów, co zawsze wiąże się z atrakcyjnymi akcjami promocyjnymi.

Warto wiedzieć, że najlepsze promocje zawsze umieszczane są w prawym górnym rogu gazetki. To właśnie tam znajdują się produkty, które można kupić znacznie taniej. Zdecydowanie najmniejszą uwagę klienci zwracają na dolną połowę strony, dlatego znajdujące się tam produkty zwykle są mocniej zaznaczone, aby zwróciły na siebie uwagę.

Jakie są rodzaje gazetek reklamowych?

Każdy wie, jak wygląda typowa gazetka. Pepco najczęściej decyduje się na klasyczny wydruk w formacie A4, który jest wygodny do przejrzenia. W innych sklepach gazetki mogą być większe lub mniejsze, ale zawsze zawierają przynajmniej kilka stron. Najwięcej gazetek wydawanych jest przed świętami i ważnymi uroczystościami, które chętnie są obchodzone przez społeczeństwo. Wtedy to klienci wręcz polują na promocje. Są to akcje promocyjne nazywane Big Bang, podczas których realizowane są wielkie wyprzedaże i przedświąteczne kampanie sprzedażowe. Tego rodzaju gazetki cechują się wyrazistą kolorystyką. Towarzyszy im wsparcie reklamowe w różnego rodzaju mediach, np. w radiu, telewizji czy prasie. Wszystkie gazetki dostępne są zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej.

Gazetki reklamowe mogą być wydawane cyklicznie, tzw. traffic lub okazjonalnie, tzw. lifestyle. W gazetkach cyklicznych prezentowane są promocje produktów, które kupuje się przez cały rok. Można tam również sprawdzić całościową ofertę sklepu. Z kolei gazetki typu lifestyle są skierowane do konkretnej grupy klientów i mogą prezentować np. sprzęt do wiosennych porządków w ogrodzie czy produkty którejś ze światowych kuchni.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (1)

Zostaw komentarz
  1. 22 stycznia 2020 Igaa (Nowak)

    Aktualne gazetki z promocjami https://ding.pl

    Odpowiedz
Zostaw komentarz