Co oferuje klinika medycyny estetycznej?

Czym jest medycyna estetyczna? Czy warto korzystać z tego, co ma do zaoferowania? Jakie zabiegi medycyny estetycznej oferuje Klinika Murano?

Medycyna estetyczna - co to jest i czym się zajmuje?

Medycyna estetyczna to jeden z działów medycyny. Konkretnie - należy do estetologii medycznej i koncentruje się głównie na tym, by zapobiegać starzeniu się skóry. Ma także do zaoferowania działania rekonstrukcyjne, które mają pozwolić na uzyskanie stanu sprzed procesu. Zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane wyłącznie przez lekarzy, którzy posiadają prawo do wykonywania tego zawodu. Zabiegi te mają na celu poprawić atrakcyjność fizyczną pacjenta, tym samym jakość ich życia. Może działać profilaktycznie, ale zdarza się także, że leczy bardzo zaawansowane niekorzystne zmiany w naszym organizmie. Medycyna estetyczna pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz pomaga zwalczać inne problemy natury estetycznej. Pomaga także likwidować lub zmniejszać widoczność blizn; pozbyć się miejscowej otyłości, rozstępów czy cellulitu. Należy pamiętać, że medycyna estetyczna różni się od chirurgii plastycznej, ponieważ koncentruje się na zabiegach mniej inwazyjnych. Jest jednak bardziej zaawansowana od kosmetologii, ponieważ mocniej ingeruje w głębsze partie skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu:

- poprawę wyglądu skóry,

- redukcję przebarwień,

- redukcję nadpotliwości,

- usuwanie owłosienia na ciele,

- leczenie trądziku,

- zwężenie rozszerzonych porów,

- zniwelowanie cieni pod oczami,

- poprawienie owalu twarzy,

- modelowanie ust,

- wypełnienie zmarszczek.

Do tego rodzaju zabiegów wykorzystywane są m.in. masaże mechaniczne, wypełniacze (np. kwas hialuronowy), botoks, peelingi, mezoterapie igłowe lub frakcyjne, lasery frakcyjne, światła IPLE-Light, osocze bogatopłytkowe.

medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej dostępne w klinice Murano

Klinika Murano posiada 14-letnie doświadczenie w zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej. Jest wyposażona w wysokiej jakości najnowszy sprzęt, który daje gwarancję pełnego profesjonalizmu podczas wykonywania zabiegów. W Klinice Murano można skorzystać z zabiegów z dziedzin tj. odmładzanie, wyszczuplanie oraz estetyka. Zabiegi odmładzania to przede wszystkim mezoterapia mikroigłowa, karboksyterapia, toksyna botulinowa, osocze bogatopyłkowe, laser frakcyjny oraz kwas hialuronowy. Wśród zabiegów wyszczuplających klinika proponuje między innymi endermologię, karboksyterapię oraz lipolizę iniekcyjną. W zakresie estetyki można skorzystać z takich zabiegów jak naświetlanie lampą led, peelingi medyczne, mezoterapia igłowa, laser Palomar Icon 1540, mezoterapia mikroigłowa dermapen. Bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi takie jak usuwanie owłosienia metodą laserową, wypełnianie ust oraz zmarszczek kwasem hialuronowym jak również lifting twarzy.

Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie w klinice Murano. Można go stosować do modelowania twarzy, wypełniania ust w celu ich powiększenia, wypełniania doliny łez, pozbywania się cieni pod oczami, unoszenia łuku brwiowego. Sam kwas powoduje, że skóra staje się nawilżona i napięta.

Laserowe usuwanie owłosienia pozwala na cieszenie się całkowicie gładkim ciałem. Klinika Murano używa w przypadku stosowania tego zabiegu lasera aleksandrytowego.

Na usuwanie rozstępów proponuje się użycie lasera frakcyjnego CO2. Sprawdza się on także na usuwanie blizn pourazowych i potrądzikowych, usuwanie przebarwień, odmładzanie skóry, regenerację skóry oraz usuwanie przebarwień. Peelingi medyczne są natomiast znakomite na trądzik, skórę łojotokową, terapię blizn potrądzikowych, hiperpigmentację, utratę elastyczności a także drobne linie i zmarszczki.

Mezoterapia igłowa jest ogromnie pomocna w przypadku występowania zmarszczek, przebarwień, rozstępów, cellulitu, łysienia plackowatego, zwiotczenia skóry, suchości skóry. Lipoliza iniekcyjna pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej. Pomaga zlikwidować tłuszczaki, pozbyć się podwójnego podbródka, uzupełnić po zabiegu liposukcji, modelować sylwetkę.

Jeżeli pragniemy odzyskać gęstość skóry, poprawić owal twarzy lub zminimalizować oznaki starzenia się skóry, to warto wziąć pod uwagę endermologię. Jest to masaż podciśnieniowy, który ma wpływ na tkankę łączną skóry. Metoda ta pozwala także na zwalczanie cellulitu, wiotkości, obrzęków oraz nadmiaru tłuszczu. Skóra po przeprowadzeniu zabiegu staje się niezwykle elastyczna i jędrna.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest formą terapii medycznym dwutlenkiem węgla. Pomaga zredukować cellulit czy rozstępy, usuwać obrzęki bądź cienie pod oczami, przywrócić skórze jędrność i gładkość (zwłaszcza jest polecana dla wiotkiej skóry), wymodelować sylwetkę. Polecana jest do skóry twarzy, szyi, dekoltu lub ramion.

Zabieg Maximus Trilipo Med jest polecany w celu redukcji zmarszczek i wygładzenia cery, poprawienia owalu twarzy, poprawy krążenia krwi, ujędrnienia skóry. Urządzenie Maximus działa nie tylko na samą skórę, ale także na tkankę podskórną. Powoduje ono obkurczenie włókien kolagenowych, co przyspiesza syntezę nowego kolagenu. Dlatego natychmiastowo poprawia się napięcie skóry i jej jędrność.