Modne okulary „zerówki” – zmień swój styl

Pewnie są nadal takie osoby, które uważają, że okulary są jedynie dla tych osób, które musza je nosić, by korygować wady wzroku. Jednak nic bardziej mylnego. Wystarczy przyjrzeć się ludziom z ekranów telewizorów, by zobaczyć, że okulary są czymś na kształt modnych gadżetów i biżuterii. To nie konieczność ale sposób na inny wygląd na każdy dzień.

Wszystko się zmienia

Pewnie nasze mamy a na pewno babcie pamiętają czasy, gdy dzieci w szkole śmiały się z tych, którzy nosili okulary. Wtedy były one ciężkie, duże, wyglądały nieciekawie a jedynie korzyścią było to, że dawały dobrą jakość widzenia. To jednak się zmieniło, ponieważ mamy nowoczesne materiały i technologie oraz prace projektantów, którzy przygotowują oprawki. Dziś okulary stały się jak ozdoba dla każdej budzi. Nie ma tutaj większego znaczenia czy trzeba je nosić ze względów zdrowotnych czy są to jedynie dodatki do stylizacji.

Dlaczego nosi się „zerówki”?

Okulary takie najczęściej kupują kobiety, ale okazuje się, że panowie po taki modny gadżet również chcą sięgnąć, ponieważ będzie on korzystnie wpływał na wygląd. Bez względu na wiek wszyscy będą się w okularach takich dobrze prezentować. Znane marki na wybiegach właśnie prezentują swoje kolekcje w otoczeniu tak zwanych zerówek w różnych kolorach, stylach i wzorach. Tej jesieni najmodniejsze są klasyczne okulary a do nich okrągłe oprawki, które będą przypominać te noszone w połowie wieku XX.

Takie właśnie oprawki nadają twarzy wyrazistości i czynią je ciekawą. Potrafią również zadecydować o tym, że uda się odsunąć wzrok od niedoskonałości i dla osób z kompleksami akurat to może być bardzo ważne, będzie można również pokonywać, ukrywać niewielkie blizny czy nielubiane zmarszczki. Zerówki mogą podkreślać urodę, dają możliwość do zmiany wyglądu nawet w zależności od tego jaki mamy nastrój, niektóre propozycje są dobre do pracy i biura, inne prezentują się seksownie. Można postawić na takie, które mają szczególnie rozwinięta bogatą linię barw.

okulary

Rodzaje oprawek

Okulary kujonki

Bardzo charakterystyczne, dlatego trudno je pominąć wzrokiem. Wykonuje się z plastiku i to najczęściej w kolorze czarnym, nie wychodzą z mody już od kilku sezonów. Mogą one dodawać między innymi młodym twarzom nieco więcej powagi. Noszone na co dzień będą dominować na buzi, dlatego duża biżuteria nie będzie odpowiednia.

Oprawki lenonki

Popularne dzięki piosenkarzowi, ale pojawiły się tak naprawdę już w XIX wieku. Obecnie te okulary są nieco większe i utrzymują się przede wszystkim jako taka propozycja, która będzie bardzo dobrze komponować się ze strojami retro, po które również pokaźna grupa osób decyduje się obecnie sięgnąć. Można nimi podkreślać wygląd oryginalnego ubioru, który będzie również wyglądał nowocześnie.

Oprawki kocie

Okulary, które mają koci kształt i są wydłużone w kierunku skroni bardzo charakterystyczne i co ciekawe obecnie również bardzo modne. Dzięki nim twarz będzie miała w sobie więcej kobiecości oraz seksapilu. Najbardziej polecane są osobom o okrągłym, owalnym albo też kwadratowym kształcie twarzy. Zdecydowanie dzięki nim można wyszczuplić dolną cześć buzi.

Okulary pilotki

Wykonane z cienkiego metalu w kolorze złotym albo srebrnym, na ich podstawie projektuje się aviatory. To model o podobnym kształcie, ale zrobiony z plastiku, który będzie łączył w sobie plastik oraz metal. Pilotki mogą być dodatkiem do stroju klasycznego albo tez elementem, który ma za zadanie przyciągnąć uwagę szczególnie, gdy tworzywa są w żywym kolorze i rzeczywiscie będziemy chcieli na nie zwracac uwagę.