Sok ze sklepu czy zrobiony w domu?

Kupno soku w kartonie lub w butelce to zdecydowanie najszybsza opcja. Na plus możemy zaliczyć fakt, że do wyboru mamy sporo różnorodnych smaków. Oszczędzamy czas, bo nie musimy samodzielnie wyciskać wybranych produktów ani też czynić przy tym bałaganu. Teoretycznie płacimy również mniej za sklepowy produkt. W praktyce jednak przekonujemy się, że warto poświęcić swój czas na soki domowej roboty. O tym dlaczego warto, piszemy poniżej.

Soki domowej roboty

By zrobić sok w domu potrzeba nam specjalnego urządzenia. Najlepiej wyciskarki do soków, która pozwala zachować maksimum walorów odżywczych, cennych witamin i minerałów, a także życiodajnych enzymów. To już pierwsza zaleta przyrządzania domowych soków, czego nie są w stanie zaoferować nam produkty wybierane pośród sklepowych półek.

Początkowy koszt zakupu wyciskarki, tylko w pierwszej chwili wydawać się będzie wysokim. To tak naprawdę inwestycja w zdrowe ciało, a przecież 'w zdrowym ciele, zdrowy duch'. Urządzenie szybko się zwróci, a my docenimy możliwość przyrządzania soków pozbawionych jakiejkolwiek chemii i dodatków sztucznych, niewiadomego pochodzenia, których nazw czasem nie jesteśmy w stanie nawet rozszyfrować. To świetny sposób na zdrowe menu, choć możliwości w tym względzie jest znacznie więcej, a dowiemy się o nich zaglądając pod adres http://www.mlode-bieszczady.pl/.

Jeśli zaś chodzi o czas, który poświęcamy na kupno soku, a z drugiej strony na jego przyrządzenie w domu – do sklepu trzeba wyjść, a do tego w dużych marketach kilkukrotnie wędrujemy od półki do półki i szukamy produktu, który spełni nasze oczekiwania. Mija przynajmniej kilka, a nawet kilkanaście minut, zanim znajdziemy sok, którego szukaliśmy od samego początku. Co więcej, wyjście na zakupy przeważnie kończy się tym, że w wózku ląduje całe mnóstwo artykułów, które wcale nie są nam niezbędne. Podsumowując – straciliśmy sporo czasu i pieniędzy. A przecież chodziło tylko o szklankę zdrowego soku...

Ten sam sok przyrządzamy w domu, w zaledwie kilka minut. Wliczając w to czas przeznaczony na uporządkowanie blatów roboczych, tuż po użyciu wybranego urządzenia. Nie musimy specjalnie wychodzić na zakupy, bo większość warzyw lub owoców nadających się na soki, i tak zwykle gości w naszej kuchni. Teraz możemy porównać, jak wypada finansowo i czasowo kupowanie soków, a przyrządzanie ich w domu.

Sytuacje, gdy wybieramy soki w sklepie

Są oczywiście sytuacje, kiedy to sok kupimy w sklepie. Jesteśmy w drodze, chcemy zabrać ze sobą wartościowy napój warzywny czy też owocowy albo po prostu szukamy połączenia smaków i proporcji, które niekoniecznie sami jesteśmy w stanie dobrać. To sytuacje, w których z powodzeniem możemy postawić na sklepowy produkt. Należy jedynie zwracać uwagę na skład zawarty na opakowaniu. Wybierać nie na pierwszym miejscu stawiając cenę, reklamę czy ciekawe opakowanie, ale mając na uwadze, że ważniejsze są wartościowe składniki bez zbędnej chemii.

Ostateczny zakup

Gdy tylko mamy taką możliwość stawiajmy na soki przyrządzane w domu. Uczmy się przy okazji komponowania takich napojów warzywnych i owocowych, które dostarczą do naszego organizmu brakujących witamin i minerałów. Korzystajmy z tego, co daje natura, a sklepowe produkty wybierajmy jedynie raz na jakiś czas.

 

Materiał zewnętrzny