Starter pack do ćwiczeń na siłownię

Jeśli kupiłeś już karnet na siłownię i posiadasz sporą dawkę motywacji, nie możesz zapomnieć o ważnych akcesoriach! Wystarczy zabrać ze sobą kilka gadżetów, aby zdecydowanie ułatwić sobie zajęcia na siłowni. Przygotuj torbę sportową i sprawdź, co warto do niej spakować przed wyjściem z domu.

Sportowe ubranie

Nie muszą być to drogie i markowe ubrania. Priorytetem ma być wygoda i wysoka jakość. Kompletny strój na siłownię powinien zawierać, m.in. wygodną bieliznę, koszulkę, spodenki i obuwie. Na tym ostatnim nie ma co oszczędzać! Od kontuzji na siłowni lub zbędnego obciążenia stóp jest cienka granica. Buty powinny być lekkie, mieć doskonałą amortyzację i wentylację. Wybierz buty crossfitowe, które sprawdzą się podczas treningu cardio, siłowego i na fitnessie. Sprawdź promocje na ubrania sportowe w gazetka Lidl lub na lidl.pl

  

Shaker lub bidon

Shaker pozwala w szybkim tempie wymieszać odżywkę z wodą lub mlekiem. Jego budowa jest skonstruowana w taki sposób, aby bezpiecznie przechowywać napój i komfortowo spożywać płynny posiłek na siłowni. Podczas zajęć przyda się też bidon na wodę. Wysiłek fizyczny prowadzi do utraty wody, a wraz z nią sporo elektrolitów i energii. Do bidonu możesz śmiało wlać wodę mineralną, źródlaną bądź napój izotoniczny.

Gadżety elektroniczne

Mogą to być pulsometry, smartfony bądź smartwatche. Popularnością cieszą się też smartbandy, czyli inteligentne opaski sportowe. Taki gadżet śledzi postępy na siłowni, liczy spalone kalorie, monitoruje tempo, czy mierzy pokonany dystans. Inteligentne opaski pozwalają także wyświetlać komunikaty o SMS-ach i połączeniach. Trening będzie też o wiele przyjemniejszy, jeśli zdecydujesz się na słuchanie ulubionej muzyki. Nie zapomnij o słuchawkach!

  

Saszetka lub nerka

Podczas przemieszczania się po siłowni wiele rzeczy trzeba nosić przy sobie. Mogą to być klucze od mieszkania, kluczyk od szatni, telefon, karta wejścia na siłownię. Oczywiście wszystko zależy od danej siłowni. Wiele miejsc umożliwia otwieranie i zamykanie szafek na specjalną kartę. Aby nie zapomnieć o żadnej rzeczy odchodząc od urządzenia, warto schować je do saszetki i mieć wszystko przy sobie.

Akcesoria kosmetyczne

Jeśli po wysiłku fizycznym planujesz wziąć prysznic, nie zapomnij o ręczniku! Ręczniki przydadzą się tutaj podwójnie, jeden posłuży w czasie treningu, np. do wyciskania na ławie, a drugi do osuszenia ciała po prysznicu.  Przyda się też mini wersja żelu pod prysznic i szampon do włosów. Aby torba nie ważyła zbyt dużo, sięgnij po kosmetyki 2in1. Klapki na siłowni są obowiązkowe! W takich miejscach istnieje wysokie ryzyko zarażenia grzybicą stóp, podobnie jak na basenie publicznym.

Pozostałe rzeczy, jak rękawiczki ochronne, gumki i opaski do włosów, czy notatniki z planem treningowym to kwestia indywidualna. Torba sportowa nie powinna być też zbyt ciężka, ponieważ nie chodzi też o to, aby zabierać połowę szafy na siłownię. Nie musisz też martwić się o maty do ćwiczeń, ponieważ siłownie często udostępniają takie na miejscu.