Podkreśl smak wybierając przyprawy!

​Przyprawy to niegdyś drogocenny i tajemniczy składnik, po który dziś chętnie i bardzo często sięgamy. Słodka papryka, majeranek, cząber, czarnuszka, mielony biały pieprz czy warzywa suszone - jarzynka, to tylko część propozycji jakie oferuje dzisiejszy rynek. Już dziś zacznij eksperymentować w swojej kuchni, gdzie stworzysz idealne potrawy z wyjątkowymi przyprawami!

  1. Wybierając odpowiednie przyprawy podkreślisz ich smak i charakter!
  2. Co skrywają przyprawy?
  3. Dlaczego warto skorzystać z oferty Schroniska Smaków?

Wybierając odpowiednie przyprawy podkreślisz ich smak i charakter!

Dla wielu z nas w kuchni istnieją przyprawy, które można podzielić na podstawowe i dodatkowe. Wśród podstawowych i powszechnie używanych można znaleźć tradycyjne zioła (jak na przykład: szczypiorek, koperek, pietruszkę czy miętę), pieprz czarny, paprykę mieloną, oraz sól. W zależności od upodobań smakowych, jak i stylu gotowania w kuchni niejednej Pani domu można znaleźć również: czarnuszkę, majeranek, bazylię, oregano, lubczyk, suszone pomidory, kolendrę, chilli, cynamon, liść laurowy, jałowiec, sodę oczyszczoną i wiele więcej. Produkty te dostępne są najczęściej w dwóch formach:

- zmielonej (proszek) lub otartej,

- w całości jako liście, ziarna lub owoce.

Większość przypraw warto przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach lub pojemnikach, aby przedłużyć ich termin przydatności do maksimum. Jednocześnie takie rozwiązanie chroni je przed wietrzeniem, czyli utratą cennego smaku oraz wartości odżywczych.

Co skrywają przyprawy?

Przyprawy to nie tylko bogactwo smaku, często wyrafinowanego smaku i ciekawego koloru. To także skarbnica wielu cennych składników, takich jak sole mineralne oraz witaminy. Przyprawy posiadają bardzo często właściwości lecznicze, które są nieocenione i bardzo skuteczne. Dlatego warto wpleść dodatkowe przyprawy do swojej diety, aby zadbać o swoje zdrowie! Kurkuma to przyprawa wciąż mało popularna w Polsce, posiadająca silnie działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Dlatego warto skorzystać z niej w walce z katarem lub przeziębieniem. Jednocześnie posiada przepiękną, żółtą barwę. 

Na problemy z żołądkiem doskonale sprawdzi się łyżka kminku zamiast intensywnych w smaku kropli żołądkowych. Natomiast cynamon to przyprawa, która doskonale sprawdzi się jako produkt obniżający poziom cukru i w walce z bólem stawów. Sporo przypraw, takich jak majeranek oraz oregano posiada właściwości łagodzące układ pokarmowy czy antyoksydacyjne. Dlatego już dziś warto poznać zalety przypraw i rozpocząć ich codzienne stosowanie, wybierając produkty dostępne na stronie internetowej https://www.spizarnia.schroniskosmakow.pl/produkty/przyprawy-i-herbaty-naturalne/przyprawy.html. Pozytywnie wpłynie to na naszą dietę, ale zdrowie.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Schroniska Smaków?

Schronisko Smaków to restauracja mieszcząca się w Bukowinie Tatrzańskiej, która pielęgnuje polską tradycję. Miejsce to pielęgnuje dbałość o naturalne składniki, pochodzące z polskiej ziemi. Dlatego też produkty i przyprawy pochodzące z ich asortymentu towar, pochodzący z polskiej produkcji. W tym celu zostały starannie wyselekcjonowane i wybrane składniki, aby końcowy efekt był zadowalający dla każdej strony. Warto podkreślić, że produkty znajdujące się w ofercie Schroniska Smaków nieraz były nagradzane na licznych festiwalach. Świadczy to nie tylko o jakości, ale i o dbałości dokładanej do wyrobów! Cechą charakterystyczną tych produktów jest również fakt, że w trakcie ich produkcji nie stosuje się żadnych konserwantów czy sztucznych barwników. Dzięki temu uzyskany smak jest niepowtarzalny, naturalny i przede wszystkim zdrowy!

Materiał partnera zewnętrznego