Nospa - czy jest bezpieczna w ciąży?

Nospa w ciąży - czy to dobre oraz bezpieczne rozwiązanie? Nad tym zastanawia się wiele mam. Temat budzi masę emocji oraz kontrowersji. Dowodem są liczne wpisy na internetowych forach. Jak to zatem jest z tą Nospą podczas ciąży? W jakich sytuacjach jest stosowana? Czy wystąpić mogą działania niepożądane? Czy lek ten jest bezpieczny?

Nosa bardzo często jest stosowana w ciąży, w bardzo wielu sytuacjach. Według specjalistów jest to najbardziej powszechny lek, który jest stosowany u kobiet ciężarnych. Nospa jest lekiem, który działa na mięśnie gładkie rozkurczowo, który wycisza oraz tonuje wiele objawów, które na różnych etapach ciąży naprawdę dokuczają. Jest także stosowana w przypadku samego skurczu mięśni gładkich zarówno nerwowego pochodzenia, jak i także pochodzenia mięśniowego. Drotaweryna jest czynną substancją tego preparatu.

Jak stosować Nospę w ciąży?

Nospa występuje pod postacią tabletek oraz przeznaczona jest do doustnego stosowania. Nie wolno w żadnym wypadku przekraczać dawek zaleconych. Gdy pojawiają się jakieś wątpliwości, to powinniśmy się skonsultować z lekarzem. Osoby dorosłe na dobę mogą przyjmować 120 do 240 mg na dobę w dwóch lub trzech dawkach.

Nospa wskazana jest w stanach kurczowych mięśni gładkich, które mogą być związane z dolegliwościami:

przewodu pokarmowego,

dróg rodnych,

dróg moczowych,

dróg żółciowych.

Czy Nospa w ciąży jest dozwolona?

Chociaż Nospa jest uważana za środek bezpieczny relatywnie oraz jest sprzedawana bez recepty, to kobiety w ciąży nie powinny jej zażywać bez konsultacji ze swoim lekarzem. Nie każdy specyfik, który jest bezpieczny dla dorosłej osoby, jest tak naprawdę bezpieczny dla płodu.

Nie powinno się także stosować Nosy bez powodu wyraźnego.

Nie należy preparatu stosować w okresie porodu, z uwagi na zwiększone ryzyko pojawienia się poporodowego krwotoku oraz także podczas połogu czy też karmienia piersią.

Kiedy stosuje się Nospę w ciąży?

Nospa stosowana jest w ciąży w naprawdę wielu sytuacjach. Jest to lek, który łagodzi wszelkie dokuczające dolegliwości na bardzo różnych etapach ciąży. Chodzi o uczucie ciągnięcia, bóle w dole brzucha, napinania mięśnia macicy, kłucia czy też czynność regularna skurczowa macicy. Musimy pamiętać w ciąży macica się znacznie powiększa oraz zmienia pozycję. To właśnie wywołuje bóle. Nie są one jednak zwykle bardzo nasilone, a raczej przypominają miesiączkowe bóle. Jeśli ból jednak jest bardzo dokuczliwy, to można śmiało brać rozkurczowe leki. Jeśli same dolegliwości są raczej do zniesienia, to nic najlepiej nie brać.

Specjaliści także uważają, że z uwagi na samą powszechność stosowania Nospy uznaje się lek ten za bezpieczny dla kobiet ciężarnych. Jednak nie zmienia to faktu, że jej nie wolno, jak wszystkich leków, brać samowolnie w ciąży. Chociaż się jej często używa, to musimy mieć na uwadze, że samo bezpieczeństwo jednak żadnymi badaniami nie jest potwierdzone. Musimy stosować ją w sposób ostrożny, jednak na polecenie wyraźne lekarza, przy konkretnych dolegliwościach oraz także wskazaniach.

Dołącz do dyskusji na forum dotyczącej stosowania Nospy w ciąży: https://www.forumginekologiczne.pl/forum/nospa/watek/35681/1.html