Jak się ubrać w zimie

Zima to trudna pora roku i nie każdy ją lubi. Wiąże się z wieloma utrudnieniami, przejmującym zimnem, gołoledzią, korkami na ulicy, koniecznością odśnieżania samochodu wczesnym świtem, opóźnieniami transportu publicznego, ubieraniem się na cebulkę, zakupem ciepłej odzieży. Jednak niechęć do tej pory roku zmniejsza się proporcjonalnie wraz z intensywnością uprawiania sportów zimowych. Im lepiej czujemy się na nartach, łyżwach, biegówkach, tym szybciej polubimy zimę.

Jak kupować buty na zimę?

Zimowe buty zwykle kupuje się co kilka sezonów, w zależności od intensywności opadów śniegu i mrozów. Są nieodłączną częścią zimowej aury i muszą sprostać wysokim wymaganiem, jakie ona stawia, choćby trwała bardzo krótko. Buty na zimę podlegają również trendom modowym, chociaż rzadziej niż obuwie letnie. Kupując je, przykładamy do nich nieco inne kryteria niż do butów letnich, jednym z najważniejszych jest bowiem bezpieczeństwo.

W trendach modowych mody miejskiej od kilku sezonów pojawiły się śniegowce damskie. To buty, które do niedawna funkcjonowały jako buty po nartach, antypoślizgowe, bezpieczne obuwie, które wkładało się na stopy po zakończeniu szusowania. Miały one na celu rozgrzanie stopy usztywnionej twardym, narciarskim butem. I te śniegowce trafiły do głównego nurtu jako optymalne obuwie na zimę. Dlaczego? Ponieważ są nieprzemakalne, mają zwykle kauczukową, gumową lub wykonaną z wysokiej jakości tworzywa antypoślizgową podeszwę oraz ocieplane wypełnienie, utrzymujące w bucie wysoką temperaturę.

Warto pamiętać, że nie każda podeszwa buta posiadająca traktor jest antypoślizgowa. Szczególnie podeszwy węglanowe, mimo że wyglądają stabilnie, nie spełniają wymogu bezpieczeństwa, chociaż często charakteryzują się naprawdę wyrazistym traktorem.

śniegowce damskie

Jak się ubrać do śniegowców?

Śniegowce nie należą do butów najbardziej eleganckich i trudno do nich dobrać optymalną garderobę. Warto zacząć od spodni, które określą cechy zimowej stylizacji. Jeansy boyfriend to przykład rozwiązania idealnego. Ten model jeansów ma szersze nogawki, które można wyłożyć na buty, nie trzeba chować ich do wnętrza, chyba, że taka jest intencja. Nogawki są nieco krótsze, dokładnie takie, jakie akceptuje od kilku lat światowa moda. Charakter spodni jest wyraźnie mniej formalny, nawet jak na jeansy przystało, w połączeniu ze śniegowcami dają wyraźny przekaz. Nowoczesne śniegowce wykonuje się w różnych kolorach i deseniach, nabierają one więc charakteru ozdobnego detalu, nadającego stylizacji lekkości i odrobiny nonszalancji.