Jak rozpoznać czy chlorella to nie tani zamiennik?

Ludzie aktualnie bardziej, niż kiedyś dbają o swoje zdrowie i dlatego decydują się chociażby na codzienną suplementację najważniejszych witamin oraz minerałów. Niestety, nie wszyscy producenci leków są uczciwi i oferują na rynku mniej tańsze zamienniki, bez 100% właściwości odżywczych.

Tanie zamienniki chlorelli

Należy być ostrożnym , ponieważ nawet bardzo znani producenci do oryginalnej chlorelli dają tanie wypełniacze. Tym samym, zyskują większą liczbę klientów, gdyż oferują niższą cenę preparatu. Najczęściej można się spotkać z tym, że tabletki chlorelli 500 mg, a w rzeczywistości jest to połączenie chlorelli i taniego wypełniacza wapnia. Tabletka, w której znajduje się wypełniacz wapnia najczęściej ma widoczne, rozmazane białe i zielone plamy. Dlatego zakupów należy dokonywać rozważnie i zawsze decydować się na sprawdzone produkty. Oryginalna chlorella bio znajduje się na stronie biowtalni.pl, i właśnie tam należy się w nią zaopatrywać. Wówczas ma się pewność co do tego, iż otrzymuje się jedynie takie preparaty, które są najzdrowsze i dzięki nim można będzie faktycznie zauważyć, że ma się lepszą formę.

Właściwości chlorelli

Chlorella jest słodkowodną algą, mającą działanie oczyszczające. To bogate źródło witamin, zawierające więcej witaminy B12, niż wątroba wołowa. Zażywając regularnie chlorellę można oczyścić organizm z: toksyn, metali ciężkich, chemikaliów oraz alkoholu. Ponadto, uszczelnione zostaną ścianki jelit, dzięki czemu poprawią się procesy trawienne. Osoby zamierzające się odchudzać również powinny zażywać chlorellę. Jest to cenne źródło odżywcze przy stanach zapalnych skóry, a także po przebytych operacjach. Chlorellę poleca się stosować w profilaktyce przeciwnowotworowej. Stałą suplementację chlorellą zaleca się przy takich chorobach jak: reumatyzm, artretyzm, cukrzyca, zaburzenia ciśnienia, zaburzenia trawienne. Warto wobec tego suplementować chlorellę, jeśli zależy nam na tym, by podnieść ogólną odporność organizmu. Już bowiem po paru aplikacjach można przekonać się, że nasza kondycja będzie lepsza.

Materiał zewnętrzny