Wyciskarka wolnoobrotowa z dużym otworem - jaką wybrać?

Wyciskarki soków w sposób szczególny są kupowane w okresie letnio-jesiennym. To właśnie wtedy w Polsce rośnie największa ilość owoców. W konsekwencji nabieramy ochotę na przygotowywanie pysznych napojów. Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa? Jak używać tego typu sprzętu? W jaki sposób dokonać wyboru wyciskarki wolnoobrotowej? Co powinniśmy wiedzieć na temat modelu Hurom H200 All in One? Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące czytelników pytania. 

Wyciskarka wolnoobrotowa - jak działa?

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że wyciskarki wolnoobrotowe korzystają z energii elektrycznej- jest ona doprowadzana do centralnej jednostki za pośrednictwem kabla zasilającego. Poszczególne modele wyróżniają się tym, że mają ustalony czas ciągłej pracy. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo wysokiej klasy urządzenia są w stanie działać nawet przez 30 minut. Jest to bardzo ważne- przekroczenie tej wartości wiąże się bezpośrednio z nadmiernym nagrzewaniem. Przygotowane składniki soku przechodzą przez podajnik, następnie wpadają na specjalnie zaprojektowany wał ślimakowy. Miażdży on produkty poprzez dużą siłę nacisku. W razie ewentualnej blokady możliwe jest wykorzystanie biegu wstecznego. Oddzielony sok spływa do wcześniej przygotowanego dzbaneczka, natomiast resztki trafiają do specjalnego pojemnika. Jeśli chodzi o konsystencję soku- zależna jest ona od składników, a także od wykorzystanego sitka. 

Jak używać wyciskarki wolnoobrotowej?

Wbrew pozorom wykorzystywanie wyciskarki wolnoobrotowej nie jest czymś problematycznym i nie powinno sprawiać dużego problemu. W pierwszej kolejności przygotowujemy produkty na sok w wyciskarce wolnoobrotowej. Sprowadza się to do właściwego umycia, obrania i wyciągnięcia niejadalnych części. Teraz możemy przejść do czynności właściwych. Wcześniej przygotowane owoce pojedynczo wrzucamy do specjalnego otworu. Najpierw jednak należy przygotować pojemniki na pestki i na sok. Czekajmy, aż wałek wciągnie poprzedni kawałek. Napychanie kolejnych porcji na wałek może zakończyć się uszkodzeniem sprzętu, dlatego tego typu praktyk należy unikać. To właściwie tyle. Zachowajmy bezpieczeństwo, nie wkładajmy do wnętrza żadnych twardych przedmiotów, w przeciwnym wypadku narażeni jesteśmy na poważne koszty. Chowajmy również urządzenie przed małymi dziećmi- są one bardzo ciekawe, a tego typu urządzenia w niepowołanych rękach mogą być niebezpieczne. 

wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200 z dużym otworem

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową? 

Decydując się na zakup nowej wyciskarki wolnoobrotowej, warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Do podstawowego zastosowania w zupełności wystarczająca okaże się wartość 150 watów. Nie bez znaczenia jest również liczba obrotów na minutę. Im jest ich mniej, tym skuteczniejsze będzie wyciskanie poszczególnych produktów, jednakże zwiększy się czas obróbki. Kolejnym ważnym elementem jest średnica otworu- im jest ona większa, tym więcej będziemy mogli wrzucić do wnętrza, a dodatkowe krojenie na kawałki owoców i warzyw nie będzie konieczne. Pamiętajmy o wysokiej jakości materiałach- najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się być wysokiej jakości plastik lub metal. Idealna wyciskarka wolnoobrotowa nie może także zajmować dużej ilości miejsca, dzięki temu będzie mogła znajdować się na blacie kuchennym. 

Hurom H200 - wyciskarka wolnoobrotowa z dużym otworem

Godna uwagi jest wyciskarka Hurom H200 All in One. Nie trzeba być specjalistą, aby móc stwierdzić, że świeże soki zarówno z owoców, jak i z warzyw dostarczają niejednokrotnie niezbędnych witamin, wartości odżywczych. Hurom H200 posiada pojemną komorę wsadową, dzięki czemu przygotowanie soku jest znacznie mniej problematyczne. Mamy niemalże pewność, że takiego otworu nie da znaleźć się w przypadku innych modeli. Ciekawa jest także funkcja automatycznego wyciskania, a także technologia All in One SST, która minimalizuje utratę właściwości odżywczych. Urządzenie wyróżnia się również smukłą konstrukcją, dzięki czemu znajdzie miejsce w niemalże każdej kuchni.