Jak usunąć brodawki i kurzajki we Wrocławiu?

Kurzajki tworzą się w wyniku zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV, Human Papilloma Virus). Występuje on w ponad 100 rodzajach i szacuje się, że może być nim zarażonych nawet 10 procent ludzkości. Niektóre formy tego wirusa są o wiele bardziej niebezpieczne, niż ten, w wyniku którego tworzą się brodawki i kurzajki. Jednak nawet one nie są niczym przyjemnym i najlepiej je jak najszybciej zlikwidować. 

Jak się zabrać za usuwanie brodawek we Wrocławiu?

Zazwyczaj te kurzajki, które pojawiają się na rękach wcale nie są bolesne. Jednak ze względu na ich wygląd lub położenie, mogą one powodować dyskomfort podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności. Niestety kurzajki występujące na stopach są o wiele większym problemem. Gdy mamy już do czynienia z brodawkami głębokimi, to może to w bardzo dużym stopniu utrudnić chodzenie z powodu bólu stóp. Właśnie dlatego najlepiej jest jak najszybciej umówić się na usuwanie brodawek we Wrocławiu.

Jakie są przyczyny powstawania problemu?

Powodem tworzenia się schorzenia są różne rodzaje wirusa HPV. W przypadku kurzajek oraz brodawek mozaikowych, odpowiedzialny jest za to wirus HPV-2. Natomiast za brodawki głębokie winę ponosi wirus HPV-1. Kurzajki i brodawki stóp są zaliczane do grupy schorzeń o niskim ryzyku onkologicznym. Mimo to wiele osób decyduje się na usuwanie ich ze względów estetycznych. Sprawdzony gabinet, w którym specjaliści zajmują się eliminowaniem tego problemu, znajdziesz pod tym adresem: www.ortogenic.pl/uslugi/podolog-wroclaw/brodawki-kurzajki-na-stopie/

Kto jest najbardziej narażony na powstawanie kurzajek? 

Omówionym wcześniej wirusem można się zarazić przez bezpośredni kontakt z zakażoną osobą oraz przez korzystanie z tych samych przedmiotów codziennego użytku, co ona. Możesz się zarazić również wtedy, gdy przebywasz w miejsca publicznych, w których może dochodzić do bezpośredniego kontaktu przedmiotów ze skórą. Mamy tutaj na myśli między innymi baseny, w szczególności brodziki. Za powstawanie kurzajek czasami odpowiedzialny jest też brak higieny. Z tego względu warto, gdy jesteś w takich miejscach, jak najczęściej myć ręce.

Materiał partnera zewnętrznego