Sok z kartonika kontra sok z wyciskarki

Siła energetyczna i zawartość witamin w sokach, które będziemy sami przygotować jest znacząco wyższa niż w przypadku soków w kartonach. Świeżo wyciskane soki nie będą zawierać barwników oraz konserwantów. Popularne kartonowe soki produkuje się natomiast z zagęszczonych soków w formie koncentratu. Od początku nie brzmi to najlepiej i rzeczywiście tak to wygląda. Soki, które wytwarzane są w zakładach przetwórczych mogą również mieć pewne zanieczyszczenia a dodatkowo przygotowywane są najczęściej z tych surowców, które jakościowo są już dużo gorsze. Chodzi o spady, nadgniłe czy uszkodzone owoce, z którymi nic innego nie będzie się dało zrobić. Dlatego właśnie kartonowe soki nie będą dobre dla naszego zdrowia i raczej należy na nie mocno uważać.  

Wyciskarka do soków

Wyciskarka to takie urządzenie, które od masy włóknistej będzie w stanie oddzielić sok dla nas. Zaletą urządzenia będzie to, że poradzi sobie bez większych problemów z takimi składnikami, które na sok trudno będzie przerabiać. Urządzenie będzie można wybrać elektryczne albo ręczne, które jest mniej wydajne, ale będzie tańsze. 

Sokowirówka także daje nam szanse na pozyskiwanie soku, ale będzie to takie urządzenie, które jest dużo mniej wydajne w swoim, działaniu. Jak się bowiem okazuje po wykonaniu soku dość duża cześć masy jaka była przerabiana będzie jeszcze mokra, a więc nie uda się w ten sposób uzyskać całego możliwego soku jaki znajduje się w takim urządzeniu. 

Do produkcji soków niektórzy używają również blendera. Jest to urządzenie tańsze od wirówki oraz wyciskarki a także posiadać będzie również dodatkowe możliwości i będzie można je inaczej wykorzystywać. Jeśli chodzi o blender nie uzyskamy klarownego soku, ale raczej coś na kształt musu, ponieważ dostaniemy jednolitą, gładką masę, którą będzie można wypić. 

Mamy również w sprzedaży, takie urządzenia które nazywają się wyciskarkami i są tanie. Ale chodzi tutaj o wyciskarki, które dają nam możliwość pracować wyłącznie na owocach cytrusowych. Jeśli jednak gustujemy wyłącznie w takim soku to na pewno lepiej będzie je taniej kupić niż wydawać dużo na wyciskarkę, która ma pracować z warzywami liściastymi, których nie chcemy spożywać. Jeśli chcemy pić soki ze wszystkiego to wtedy wyciskarka będzie najlepsza

Artykuł powstał we współpracy z wyciskarkiranking.pl