Jak dbać o rzęsy? Wszystko o pielęgnacji i zagęszczaniu rzęs

Rzęsa – tak mała, a tak ważna. Jest nie tylko naturalną ozdobą twarzy, ale również ochrania nasze oczy. Nie doceniamy tego, dlatego rzadko poświęcamy czas na pielęgnację rzęs. Pora to zmienić i zainwestować w swoją pierwszą odżywkę do rzęs. Tylko… którą wybrać?

Tak naprawdę niewiele osób potrafi odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie, czego potrzebują rzęsy, jakie składniki powinniśmy im dostarczać, czy też, co może im szkodzić. To prawdopodobnie największy problem, który przekłada się na późniejsze problemy z rzęsami np. łamliwość, wypadania, przerzedzanie, zahamowanie wzrostu. Skoro nie wiemy, jakie składniki odżywcze są potrzebne rzęsom, nie możemy dobrać dla nich odpowiedniej pielęgnacji. Wpadamy w błędne koło, z którego jedynym „rozsądnym” wyjściem wydaje się przedłużanie rzęs.

Przedłużanie rzęs jest passe

Zanim udasz się do kosmetyczki i dokleisz do swoich rzęs kępki syntetycznych włosków, zastanów się, czy nie wolisz zadbać o swój naturalny wygląd. Przedłużanie rzęs to dobre wyjście, jeśli traktujemy je jako jednorazową pomoc i sposób na okazyjne podkreślenie swojego spojrzenia. Regularne przedłużanie rzęs bez żadnych przerw może skończyć się problemami, o których mowa wyżej m.in. osłabieniem rzęs prowadzącym do ich wypadania.

Rzęsy wymagają delikatności

Jeśli chcemy mieć piękne, mocne i gęste rzęsy, najlepszym rozwiązaniem wydaje się odpowiednia pielęgnacja. Ważne jest przede wszystkim to, w jaki sposób obchodzimy się z tak delikatnymi włoskami np. w trakcie demakijażu. Warto używać delikatnych płynów do demakijażu, które nie podrażniają i rozpuszczają makijaż, dzięki czemu można go łatwo zmyć bez pocierania oczu. Pamięć o codziennym makijażu i jego prawidłowe wykonywanie to istotne kwestie, które mają wpływ bezpośrednio na kondycję rzęs oraz ich wygląd.

Ważna jest odpowiednia odżywka

To jednak nie wszystko. Nie zregenerujemy i nie przyspieszymy wzrostu rzęs, obchodząc się z nimi delikatnie. Konieczna jest odżywka do rzęs, czyli produkt o kompleksowym działaniu. W odróżnieniu od odżywek stosowanych na włosy tego rodzaju serum działa dogłębnie. Dociera wprost do cebulek rzęs, które wzmacnia i pobudza do aktywniejszej pracy. Efekty pojawiają się już w pierwszym tygodniu, a naprawdę widoczny wzrost i zagęszczenie rzęs da się zauważyć około 3-4 tygodni po rozpoczęciu aplikacji. Warto stosować odżywki do rzęs, zwłaszcza że sposób aplikacji takiego kosmetyku jest prosty i nie zajmuje wiele czasu.

 

Materiał zewnętrzny